Skip Navigation Links

خط مشی گذاری عمومی

خط مشی گذاری عمومی را به شکل های مختلف تعریف کرده اند، اما به طور ساده می توان گفت خط مشی گذاری عمومی تصمیمی است که در قالب یک مشکل عمومی اتخاذ می شود. اما باید در نظر داشت خط مشی صرفا اتخاذ تصمیم نیست، بلکه فرایندی است شامل تمام اقدامات که از زمان احساس مشکل شروع می شود و به ارزیابی نتایج حاصل از اجرای خط مشی ختم می گردد. بنابراین، تدوین دستور کار از قابل توجه ترین مباحث خط مشی گذاری است که مشخص می کند چه مسایلی مورد توجه و بررسی قرار گیرند و کدام مسائل، اصلا مطرح نشوند و ...

با توجه به نیازهای روز جامعه یا سازمان، لازم است خط مشی عمومی برای سازمان یا جامعه تعریف گردد و با توجه به حساسیت و اهمیت این موضوع، یک فرآیند کاملا تخصصی برای آن باید تعریف گردد و متخصصین زبده در این امر وارد گردند. دوره کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی برای تربیت چنین مدیرانی طراحی شده است تا با دانشی که در دوره کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی به دست می آورند بتوانند در مواقع مقتضی به ایفای نقش تخصصی خود بپردازند.

نظریه های خط مشی گذاری عمومی، فراگرد خط مشی گذاری و تصمیم گیری و بررسی مسائل مدیریت ایران مباحث اصلی دوره کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی هستند.

تعداد بازدید : 4939

رشته و گرایش های مدیریت دولتی در مقطع کارشناسی ارشد - دپارتمان علوم انسانی

رشته و گرایش های مدیریت دولتی در مقطع دکترا - دپارتمان علوم انسانی

تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید