Skip Navigation Links

راهنمای پرداخت اینترنتی – پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان - پویان

کاربران گرامی پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) می توانند با استفاده از کلیه کارت های بانکی عضو شتاب نسبت به پرداخت اینترنی هزینه محصولات اقدام نمایند.

پرداخت اینترنتی چیست؟
پرداخت اینترنتی به پرداخت پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. با چه کارت هایی می توان خرید اینترنتی کرد؟ با استفاده از کارت بانکی کلیه بانک های عضو شتاب می توانید خرید اینترنتی انجام دهید.

بانک های عضو شتاب

چه اطلاعاتی از کارت برای انجام پرداخت اینترنتی لازم است؟ همانطور که در شکل زیر قابل مشاهده است:
شماره کارت:
شماره 16 یا 19 رقمی درج شده بر روی کارت بانکی شما
رمز اینترنتی کارت:
توجه نمایید که این رمز با رمز 4 رقمی که هنگام استفاده از خودپرداز یا کارت خوان وارد می کنید متفاوت است. برای دریافت رمز اینترنی به خودپرداز بانک صادر کننده کارت مراجعه کرده و کارت خود را وارد نمایید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.
CVV2:
یک کد 3 یا 4 رقمی که روی کارت بانکی شما درج شده است.
تاریخ انقضای کارت:
تاریخ انقضای کارت بر روی کارت بانکی شما درج شده است.

صفحه پرداخت بانک

چه مشکلاتی ممکن است در هنگام خرید اینترنتی رخ دهد؟
سیستم پرداخت اینترنتی توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت و با پشتیبانی شاپرک به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.
مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب دانشگاهی واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک است. نهایتاً خود بانک می بایست مغایرت ها را رفع کند. منتظر بمانید و اگر تا 48 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با پشتیبانی پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) و یا بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید