دانلود مقاله ترجمه شده کنترل شناختی هیجان


چطور این مقاله روانشناسی را دانلود کنم؟

فایل انگلیسی این مقاله با شناسه 2000579 رایگان است. ترجمه چکیده این مقاله روانشناسی در همین صفحه قابل مشاهده است. شما می توانید پس از بررسی این دو مورد نسبت به خرید و دانلود مقاله ترجمه شده اقدام نمایید

قیمت :
1,235,000 ریال
شناسه محصول :
2000579
سال انتشار:
2005
حجم فایل انگلیسی :
243 Kb
حجم فایل فارسی :
1 مگا بایت
نوع فایل های ضمیمه :
word+pdf
کلمه عبور همه فایلها :
www.daneshgahi.com

عنوان فارسي

کنترل شناختی هیجان

عنوان انگليسي

The cognitive control of emotion

نویسنده/ناشر/نام مجله

TRENDS in Cognitive Sciences

این مقاله چند صفحه است؟

این مقاله ترجمه شده روانشناسی شامل 8 صفحه انگلیسی به صورت پی دی اف و 22 صفحه متن فارسی به صورت ورد تایپ شده است

چکیده فارسی


چکیده

توانایی کنترل کردن هیجان برای سازگاری انسان اهمیت زیادی دارد پرسش هایی که در مورد پایه های عصبی تنظیم هیجان مطرح شده اند به تازگی اهمیت بیشتری یافته اند، زیرا با یشرفتهایی که در مطالعات تصویرسازی عملکردی در انسانها به وجود امده است، بررسی مستقیم راهبردهای کنترلی که از فرایندهای شناختی سطح بالا استفا ده میکنند و مطالعه انها در نمونه های غیرانسانی دشوار است، میسر شده است.چنین مطالعاتی دو مورد را بررسی کرده اند: 1)کنترل توجه و 2)تغییردادن شناختی معنای محرکهایی که هیجان برانگیز هستند. این دو نوع تنظیم هیجان به تعامل میان سیستم های کنترل پیش پیشانی و کمربندی و سیستم های قشری و زیرقشری تولید کننده هیجان بستگی دارد. روی هم رفته، نتایج حاکی از یک ساختار عملکردی برای کنترل شناختی هیجان هستند که با یافته هایی که از پژوهش های دیگر در مورد هیجان روی انسانها و غیرانسانها صورت گرفته است همخوان میباشد.

اگر هر چیز بیرونی شما را اشفته میکند، این درد ناشی از خود ان چیز نیست بلکه ناشی از برداشتی است که شما از ان دارید؛ و شما قدرت این را دارید که هر لحظه بر علیه این دیدگاه قیام کنید.

مارکوس آرلیوس (اندیشه ها).

1-مقدمه

گاهی به نظر میرسد که تعارض ها، شکستها و فقدان­ها قصد نابودی ما را دارند. اما همانگونه که ماکوس آرلیوس در دو هزار سال پیش اشاره کرد، ما انسانها توانایی این را داریم که هیجانات مرتبط با چنین رویدادهایی را تنظیم کنیم. آنچه حائز اهیمت است این است که تلاش هایی که برای تنظیم این هیجانات صورت میگیرد تا حد زیادی تعیین میکند که این مشکلات چه تاثیری بر سلامت روانی و جسمی ما خواهند داشت (3-1). با توجه به اهمیت عملکرد سازشی تنظیم هیجان جای تعجب نیست که پژوهش در این زمینه تاریخچه ای طولانی داشته باشد (باکس 1). پژوهش های قبلی پاسخهای سلولی به استرس، نتایج رفتاری راهبردهای سازگار کننده تنظیم هیجان، و سیستمهای عصبی دخیل در یادگیری عاطفی و رفتار اجتماعی را در جوندگان و پستاندارن غیرانسانی بررسی کرده اند (1، 7-4). در سالهای اخیر، پژوهش در مورد تنظیم هیجان وارد مرحله جدیدی شده است زیرا پژوهش های تصویرسازی عملکردی پدیده تنظیم هیجان در انسانها به سرعت رشد یافته است. این رشد سبب تسهیل بررسی رفتارهای عاطفی در انسانها شده است که قبلا در حیوانات مطالعه شده بود؛ اما مهم تر این است که چنین پیشرفتهایی پژوهشگران قادر ساخته است تا قدرت فرایندهای شناختی کنترل هیجان در سطوح بالاتررا-که بررسی انها در حیوانات دشوار است- مطالعه کنند. به این ترتیب، امروزه مطالعاتی که در زمینه کنترل "داغ" هیجان صورت میگیرند، مدل های شناختی عصب شناختی ای را ارائه میدهند که از مدلهای کنترل "سرد" توجه و حافظه پیشی میجویند (مثل 9-8). هدف این پژوهش این است که مطالعات اخیر در زمینه تصویرسازی عملکردی- در بافت شواهد پژوهش های انسانی و غیر انسانی-را بررسی کند و به روشن کردن ساختار عملکردی که در زیربنای کنترل شناختی هیجان قرار گرفته است کمک کند...

کنترل شناختی هیجان :کلمات کلیدی

چکیده انگلیسی


Abstarct

The capacity to control emotion is important for human adaptation. Questions about the neural bases of emotion regulation have recently taken on new importance, as functional imaging studies in humans have permitted direct investigation of control strategies that draw upon higher cognitive processes difficult to study in nonhumans. Such studies have examined (1) controlling attention to, and (2) cognitively changing the meaning of, emotionally evocative stimuli. These two forms of emotion regulation depend upon interactions between prefrontal and cingulate control systems and cortical and subcortical emotion-generative systems. Taken together, the results suggest a functional architecture for the cognitive control of emotion that dovetails with findings from other human and nonhuman research on emotion.

Keywords: cognitive control of emotion
این برای گرایش های: روانشناسی‌ عمومی، کاربرد دارد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]
 مقاله روانشناسی با ترجمه
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید