دانلود پاورپوینت علوم تربیتی با عنوان هوش هیجانی معلمان و رابطه آن با رضایت از زندگی و رضایت شغلی

این مقاله علوم تربیتی از یک طرف به دنبال کشف رابطه هوش هیجانی و رضایت از زندگی و از طرف دیگر، رابطه بین هوش کاری و رضایت کلی از زندگی معلمان میباشد. هدف مقاله ،کشف همبستگی بین هوش هیجانی با نگرش مثبت نسبت به کار و با رضایت کلی از زندگی معلمان است. هوش هیجانی خوب معلمان با نگرش مثبت نسبت به کار و با رضایت از زندگی و نیز با خود کار همبستگی دارد. می توانید این مقاله علوم تربیتی را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.
قیمت : 640,000 ریال
شناسه محصول : 2010053
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 22
نوع فایل های ضمیمه : powerpoint
حجم فایل : 203 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : پاورپوینت علوم تربیتی با عنوان هوش هیجانی معلمان و رابطه آن با رضایت از زندگی و رضایت شغلی

چکیده

این مقاله از یک طرف به دنبال کشف رابطه هوش هیجانی و رضایت از زندگی و از طرف دیگر،رابطه بین هوش کاری و رضایت کلی از زندگی معلمان میباشد. هدف مقاله ،کشف همبستگی بین هوش هیجانی با نگرش مثبت نسبت به کار و با رضایت کلی از زندگی معلمان است. نتایج حاکی از آن است که برخی تمایزات بین هوش کاری معلمان ،رضایت از زندگی،و رضایت کلی شغل بر حسب سطوح هوش هیجانی وجود دارد. ما دریافتیم که هوش هیجانی خوب معلمان با نگرش مثبت نسبت به کار و رضایت از زندگی و همینطور با خود کار همبسته است. می توانید این مقاله علوم تربیتی را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.

مقدمه

رضایت از زندگی شاخصی است برای خوب بودن "با عملکرد خوب در حوزه های عمده زندگی مثل روابط،سلامتی،کار،درآمد،معنویت و اوغات فراغت مرتبط است.  افرادی که در رضایت از زندگی بالایی دارند،حس میکنند که انها زندگی پر معنا دارند و آنها اهداف و ارزشهایی که برایشان مهم است را به اشتراک می گذارند. یک سطح مطلوب از رضایت از زندگی،سبب بروز عملکرد کاری خوب و تأثیر مطلوب بر دیگران میشود.معلمان با سطح بالای رضایت از زندگی،میتواند عامل آموزشی بهتر باشند و کارشان برای توسعه کودکان مؤثر تر باشد. هوش هیجانی به عنوان هسته قابلیت هیجانی ،به عنوان ابزاری برای بهبود کیفیت زندگی و عملکرد افراد در کار شناخته میشود.معلمان،به عنوان حرفه ای هایی که در محیط توسعه انسانی فعالیت میکنند و مسئول آینده نسل  کودکان زیادی هستند،باید کیفیت هیجانی  که آنها را برای عملکرد بهتر آماه میکند،را از خود نشان دهند.

فهرست مطالب

مقدمه

روش کار

·         هدف مطالعه

·         شرکت کنندگان

ابزارها

·         مقیاس رضایت از زندگی

·         پرسشنامه هوش کاری

·         پرسشنامه رضایت از کار

متغیرها

نتایج
بحث

یافته ها
 

 

Keywords: هوش هیجانی رضایت از زندگی رضایت شغلی
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. همچنین این در گرایش های: کلیه گرایش ها، می تواند کاربرد داشته باشد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links