دانلود کاربرد مدیریت دانش در سازمان های دولتی

بحث مدیریت دانش به نحوه ارتقاء دانش و کسب دانش جدید از اطلاعات و داده های سازماند می پردازد.
قیمت : رایگان
شناسه محصول : 2003730
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 20
نوع فایل های ضمیمه : Word
حجم فایل : 83 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : کاربرد مدیریت دانش در سازمان های دولتی

چکیده

کاربرد مدیریت دانش در سازمان های دولتی

طی دهه های اخیر و با ورود فناوری اطلاعات به سازمان ها، داده های بسیار زیادی از فرایندهای مربوط به سازمان ها جمع آوری شده است. از پردازش این داده ها اطلاعات بسیار زیادی به دست می آید که به پیشبرد اهداف سازمان کمک می کند. از پردازش و تحلیل اطلاعات می توان به بهبود دانش و کسب دانش جدید نائل شد. بحث مدیریت دانش به نحوه ارتقاء دانش و کسب دانش جدید از اطلاعات و داده های سازماند می پردازد. در این تحقیق آماده به کاربرد مدیریت دانش در سازمان های دولتی پرداخته ایم. تحقیق آماده مدیریت دانش به صورت فایل word و رایگان در این قسمت از پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان(پویان) قابل دانلود است.

تغييرات سريع در دنياي امروز، سازمانها را با چالشهاي مختلفي روبرو كرده است؛ اما در اين ميان سازمانهايي موفق هستند كه به كمك ابزارهاي مديريتي و فناوريهاي نوين، از فرصتهاي ايجادشده به نفع خود استفاده كنند. مدیریت دانش يكي از اين ابزارهاست. مدیریت دانش فرايند ايجاد ارزش از داراييهاي نامرئي سازمان (سرمايه انساني است). بخش خصوصي اولين قدمها را در زمينه پياده سازي مدیریت دانش برداشته است اما دولت با يك قدم فاصله به دنبال بخش خصوصي در حركت است. باتوجه به اهميت مدیریت دانش و كاربرد آن در بخش خصوصي و كسب نتايج مطلوب، اين سوال مطرح مي شود كه آيا مدیریت دانش در بخش دولتي كاربرد دارد يا نه؟ 

مدیریت دانش به عنوان يك رشته علمي هنوز دوران طفوليت خود را سپري مي كند (به ويژه در بخش دولتي) از اين رو هنوز مسائل ناشناخته بسياري در اين زمينه وجود دارد. هرچند دولتها كم كم به اهميت مدیریت دانش در بخش دولتي پي برده اند اما هنوز راه زيادي براي عملياتي كردن آن وجود دارد. بخش دولتي خود بايد به صورت آگاهانه وارد اين مقوله شده و به صورت پيشگيرانه عمل كند تا از اين موقعيت و فرصت حداكثر استفاده را ببرد. مسلماً تا چندسال آينده مقوله دانش به عنوان جزء لاينفك تمامي مجموعه هاي سازماني در بخش دولتي خواهد شد و سازمانهايي در اين زمينه موفق خواهند بود كه زيرساختهاي لازم براي پياده سازي آن را فراهم كرده و چارچوب مناسب آن را طراحي كنند. در اين زمينه مي توان از تجارب كشورهاي پيشرو نيز الگو گرفت.

Keywords: مدیریت دانش
این برای گرایش های: فناوری اطلاعات، کاربرد دارد. سایر ، را ببینید. همچنین این در گرایش های: کلیه گرایش ها، می تواند کاربرد داشته باشد. [ برچسب: ]