فناوری اطلاعات

مهندسی فناوری اطلاعات

رشته مهندسی فناوری اطلاعات در اکثر دانشگاه های ایران به عنوان یک رشته مستقل دانشجو می پذیرد و گرایش ها و زمینه های تخصصی خود را دارد. اما در واقع می توان آن را یکی از گرایش های مهندسی کامپیوتر در نظر گرفت. در پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) رشته مهندسی فناوری اطلاعات را یکی از گرایش های کلی مهندسی کامپیوتر در نظر گرفته ایم. هدف مهندسی فناوری اطلاعات پر کردن فاصله مابين مهندسی کامپيوتر و کاربردهای آن در شرکتها و سازمانها است. مهندس فناوری اطلاعات هم با کامپيوتر و فناوريهای اطلاعاتی آشناست و هم با اصول مديريت سازمانی آشنايی دارد. اين رشته با توجه به نيازهای موجود در سالهای اخير در دانشگاه‌های کشور تاسيس شده و رو به رشد است. 

فارغ التحصيلان رشته مهندسی فناوری اطلاعات با گذراندن تعداد زيادی از دروس تخصصی رشته‌های مهندسی کامپيوتر، مهارتهای لازم در زمينه نرم افزار، سخت‌افزار و شبکه‌های کامپيوتری را بدست می‌آورند. از طرفی، وجود دروسی نظير اصول مديريت، اقتصاد مهندسی، مديريت پروژه‌های فناوری اطلاعات و تجارت الکترونيکی، باعث کسب مهارتهای مديريتی توسط دانشجويان خواهد شد.

مهندسی نرم افزار و وب، مهندسی سخت‌افزار و شبکه، مديريت و کسب و کار از مهم ترین محورهای تخصصی رشته مهندسی فناوری اطلاعات هستند.

تعداد بازدید : 7140

سایر گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر و IT در مقطع کارشناسی - دپارتمان فنی و مهندسی

تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید