دانلود توانمندسازی سازمانی و روانی (روان شناختی) در ارتباط بین مدیریت منابع انسانی و عملکرد

مقاله با عنوان توانمندسازی سازمانی و روانی (روان شناختی) در ارتباط بین مدیریت منابع انسانی و عملکرد در این بخش از پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) به صورت فایل Word برای دانلود ارائه شده است. این مقاله ترجمه مقاله انگلیسی " Organizational and psychological empowerment in the HRM-performance linkage" است. مقاله ترجمه شده رایگان مدیریت را از همین صفحه دانلود نمایید.
قیمت : رایگان
شناسه محصول : 2003722
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار: 2012
تعداد صفحات فارسي : 32
نوع فایل های ضمیمه : Pdf+Word
حجم فایل :
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : توانمندسازی سازمانی و روانی (روان شناختی) در ارتباط بین مدیریت منابع انسانی و عملکرد

چکیده

توانمندسازی سازمانی و روانی (روان شناختی) در ارتباط بین مدیریت منابع انسانی و عملکرد

مقاله با عنوان توانمندسازی سازمانی و روانی (روان شناختی) در ارتباط بین مدیریت منابع انسانی و عملکرد در این بخش از پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) به صورت فایل Word برای دانلود ارائه شده است.  این مقاله ترجمه مقاله انگلیسی " Organizational and psychological empowerment in the HRM-performance linkage" است. مقاله ترجمه شده رایگان مدیریت را از همین صفحه دانلود نمایید.

چکیده

هدف- این مقاله با هدف شفاف­ سازی مفهوم توانمند سازی و تعیین نقش آن در ارتباط بین مدیریت منابع انسانی و عملکرد نوشته شده است.

طرح /روش­شناسی/رویکرد- بررسی­ای از 211 تن از کارمندان 30 هتل مجلل و گران در لیتوانی که به طور مستقیم با مشتریان در ارتباط بودند، به­ منظور مطالعه ­ی توانمند سازی سازمانی، به عنوان مجموعه­ ای از فعالیت های مدیریت منابع انسانی (HRM)، و ارتباط آن با نگرش­ها و رفتار کارمند انجام شد.

نتایج- بین توانمندسازی سازمانی به عنوان مجموعه ­ای از فعالیت­ های HRM و توانمندسازی روانی(روان­شناختی) به عنوان یک نگرش کاری، تمایزاتی قائل شده و نقش هر دو در ارتباط بین HRM و عملکرد تعریف شده است. توانمندسازی سازمانی به­ طور مثبت با توانمندسازی روانی، رضایت شغلی و تعهد  مؤثر مرتبط شده است. هم­چنین به این نتیجه رسیدیم که توانمندسازی  روانی و تعهد مؤثر، تأثیر توانمندسازی سازمانی بر رفتار مشتری­ گرا را تعدیل می کند.

محدودیت­ها/ کاربردهای تحقیق-داده­ ها از یک صنعت واحد در لیتوانی جمع ­آوری شدند بنابراین، تحقیقات بیشتری در دیگر صنایع خدماتی نیاز است تا بتوان کاربرد مدل پیشنهاد شده­ی توانمندسازی - عملکرد را در صنایع دیگر تعمیم بخشید.

کاربردهای عملی- در بافت ­های هتل های  مجلل، که کاهش جابجایی  کارمند و بهبود کیفیت خدمت، امری حیاتی است، توانمندسازی سازمانی قادر به بهبود رضایت شغلی کارمند، تعهد، توانمندسازی روانی و رفتار مشتری­ گرا است.

اصالت/ارزش- این مقاله، شواهد تجربه­ ای از تأثیر مثبت راهکار های مفروض HRM کارمند (توانمندسازی سازمانی) بر نتایج عملکرد منابع انسانی- نگرش­ های کارمند (توانمندسازی روانی، رضایت شغلی، تعهد مؤثر) و رفتار مشتری­ گرا ارائه می­دهد. علاوه ­بر این، نقش توانمندسازی در ارتباط بین مدیریت منابع انسانی و عملکرد، تعریف و به­ طور تجربی آزمون شده است.

واژگان کلیدی- راهکارهای HRM، نتایج عملکرد توانمندسازی، نگرش­های کارمندان، رفتارمشتری گرا، هتل­های مجلل، لیتوانی، هتل­ها

 

Keywords: دانلود رایگان مقاله مدیریت با ترجمه فارسی مدیریت منابع انسانی
این برای گرایش های: مدیریت دولتی، کاربرد دارد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]

Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان علوم انسانی > مديريت > گرایش ها > مدیریت دولتی > محصولات قابل دانلود مدیریت دولتی > تحقیق های آماده مدیریت دولتی > توانمندسازی سازمانی و روانی (روان شناختی) در ارتباط بین مدیریت منابع انسانی و عملکرد