مدیریت اجرایی

معرفی رشته مدیریت اجرایی

رشته مدیریت اجرایی یا MBA یکی از جذاب ترین رشته های تحصیلات تکمیلی بوده و هدف آن تقویت و تجهیز توان علمی و مدیریتی  کادر مدیریت بخصوص در سطح اجرایی است. در حال حاضر بسیاری از دانشگاه های کشور و همچنین موسسات آموزشی مختلف اقدام به برگزاری دوره های MBA  می نمایند. ترکیب دانش تخصصی دوره کارشناسی و آگاهی به دانش و فنون مدیریت کارشناسی ارشد، از فارغ‌التحصیلان این دوره مدیریت اجرایی مدیران کارآمد و موثری می‌سازد که در افزایش کارآیی و رشد سازمان‌های اقتصادی- اجتماعی تأثیر بسزایی دارند.

دانش فنی مهندسین در دانشگاه ها به خوبی تقویت می شود اما توانایی اجرایی و مدیریتی مهندسین بستگی به توانمندی های ذاتی آنها دارد. رشته مدیریت اجرایی فرصتی است تا مهندسین رشته های مختلف، توان مدیریتی خود را تقویت نمایند. مدیریت اجرایی با جذب دانش آموختگان رشته های فنی مقطع کارشناسی و با تاکید بر مباحث کمی در مقطع کارشناسی ارشد، سعی بر آن دارد تا راهکارهایی نو برای تلفیق بازاریابی بین الملل ، تجارت الکترونیک و روش‌های رو به رشد کسب و کار برای ارتقاء سازمان ارائه نماید. مدیریت اجرایی با نگاهی کیفی و با به خدمت گرفتن ابزارهای مالی و اقتصادی، سیستم‌های اطلاعات مدیریت و توسعه نوآوری ، سعی بر آن دارد تا سازمان را در جهت دستیابی به اهداف خود یاری نماید.

 

گروه مدیریت اجرایی پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) تلاش می کند تا یک محیط علمی و تجربی برای مدیران اجرایی و علاقمندان به رشته مدیریت اجرایی ایجاد نماید.


تعداد بازدید : 24982


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید