دانلود طرح کارشناسی علوم تربیتی با عنوان بررسی تأثیر آموزش بر سطح آگاهی و نگرش پسران دانش آموز سوم راهنمایی در زمینه ی بهداشت بلوغ (فایل word)

هدف از انجام این طرح تعیین ميزان تأثير آموزش بر آگاهی پسران دانش آموز سوم راهنمایی در مورد بهداشت بلوغ (تغییرات جسمی ، روانی و اجتماعی در دوران بلوغ) قبل و بعد از مداخله می باشد. با انجام اين پژوهش مي خواهيم نوجوان را با مسايل بلوغ آشنا و در جهت افزايش سلامت جسمي رواني و اجتماعي گامي برداشته و نتايج اين تحقيق در اختيار واحد بهداشت مدارس قرار گرفته تا بصورت يك برنامه روتين در سيستم بهداشتي مدارس انجام گيرد. می توانید این پژوهش رشته علوم تربیتی را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 580,000 ریال
شناسه محصول : 2010296
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار: 1398
تعداد صفحات فارسي : 11
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 96 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : طرح کارشناسی علوم تربیتی با عنوان بررسی تأثیر آموزش بر سطح آگاهی و نگرش پسران دانش آموز سوم راهنمایی در زمینه ی بهداشت بلوغ (فایل word)

چکیده

اين مطالعه نوعي مطالعه تجربي مداخله اي است كه به روش مورد - شاهدي انجام مي گيرد و جامعه آماري، پسران سوم راهنمايي شهر ..... در سال تحصيلي 89-1388 مي باشند. ابتدا از سازمان آموزش و پرورش شهرستان ..... تعداد كل دانش آموزان سوم راهنمايي شهر ..... كه شامل 21 مدرسه با تعداد 1601 نفر دانش آموز بوده ، گرفته شده است .براي بدست آوردن حجم نمونه مورد نظر از فرمول آماري برآورد يك نسبت در جامعه  با در نظر گرفتن P= %30   و حداكثر خطاي برآورد d= 0/06  و سطح اطمينان %95 تعداد 224 دانش آموز به عنوان نمونه برآورد شده است. می توانید این پژوهش رشته علوم تربیتی را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

نوجوانان كه گروه سني 10 تا 19 سال را شامل مي شوند بخش عمده جمعيت دنيا بخصوص كشورهاي در حال توسعه را تشكيل مي دهند. نوجواني مرحله اي بحراني است كه در گذر اين دوره ، زير بناي زندگي بزرگسالي فرد و ثبات و شخصيت آدمي پي ريزي مي شود و همچنين بلوغ يعني كامل شدن و رسيدن به حد كمال و مرحله تغييرات خاص جسمي و كسب توانايي باروري جنسي است (1). اين قشر عظيم نيروي پرتوان و سازنده اي است كه نيازمند توجه براي مصون ماندن از مخاطرات جسمي رواني ، انحرافات اخلاقي ، فرهنگي و اجتماعي مي باشد مسائلي از قبيل اعتياد ، حوادث و سوانح ، بيماريهاي مقاربتي و ايدز از مخاطرات مهمي هستند كه مجموعه اين قشر عظيم را تهديد مي كنند. اما متأسفانه اين قشر آسيب پذير از آگاهي كافي برخوردار نيستند.

مدرسه تنها مؤسسه اجتماعي است كه بطور فراگير در دسترس نوجوانان است لذا بهترين مكان براي دادن معلومات به آنان است. بايد نوجوانان را به مسائل بلوغ آشنا نموده و از آنان شهرونداني مسؤل ساخته تا در مورد زندگي امروز و آينده خور تصميمات آگاهانه بگيرند تا نوجوان اين دوره حساس و پر مخاطره را كنار بگذارد و از اين دوره به عنوان دلپذيرترين دوران زندگي خود لذت ببرد و آينده اي روشن و مطمئن را بر پايه آن بنا كند(2). در زمينه بهداشت بلوغ دختران تحقيقات مختلفي انجام شده است كه همگي سطح آگاهي دانش آموزان را در مورد بلوغ بسيار پايين ارزيابي كرده كه با آموزش سطح آگاهي افزايش پيدا كرده است. ولي در مورد بهداشت بلوغ پسران در دانشگاه علوم پزشكي ..... و در دانشگاههاي ديگر (بخصوص در مورد تغييرات جسمي دوران بلوغ ) تحقيقي صورت نگرفته و يا كمتر توجه شده است. با انجام اين پژوهش در صورت لزوم آموزش بهداشت بلوغ براي پسران پايه سوم راهنمايي انجام خواهد شد(7،6،5،4،3).

با انجام اين پژوهش مي خواهيم نوجوان را با مسايل بلوغ آشنا و در جهت افزايش سلامت جسمي رواني و اجتماعي گامي برداشته و نتايج اين تحقيق در اختيار واحد بهداشت مدارس قرار گرفته تا بصورت يك برنامه روتين در سيستم بهداشتي مدارس انجام گيرد.

فهرست مطالب

مقدمه و معرفی طرح

تعریف عملیاتی واژه ها

بررسی متون

اهداف و فرضیات

اطلاعات مربوط به روش اجراء طرح ، انتخاب نمونه

طراحی تحقیق

مراجع

 


Keywords: آموزش بهداشت – بلوغ – آگاهی – نگرش - دانش آموزان سوم راهنمایی
این برای گرایش های: آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان علوم انسانی > علوم تربيتی > گرایش ها > آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی > محصولات قابل دانلود آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی > پروژه های آماده آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی > طرح کارشناسی علوم تربیتی با عنوان بررسی تأثیر آموزش بر سطح آگاهی و نگرش پسران دانش آموز سوم راهنمایی در زمینه ی بهداشت بلوغ (فایل word)