Skip Navigation Links

برنامه ریزی و سیستم های مدیریت انرژی

گرایش برنامه ریزی و سیستم های مدیریت انرژی

گرایش برنامه ریزی و سیستم های مدیریت انرژی یکی از گرایش های مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد است. گرایش برنامه ریزی و سیستم های مدیریت انرژی از شاخه های مهندسی برق قدرت می باشد. هدف از برگزاری این دوره تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه های بهینه سازی تولید و توزیع انرژی الكتریكی به منظور اشتغال در وزارتخانه ها، صنایع، مراكز تحقیقاتی و موسسات آموزشی می باشد. فارع التحصیلان این دوره میتوانند قسمتی از نیاز جامعه در ارتباط با مسائل مربوط به انرژی در زمینه های برنامه ریزی، بهینه  سازی انرژی و استفاده از انرژی های تجدید پذیر و تجدید ناپذیر در كشور را برطرف  نمایند.

باتوجه به محدود بودن منابع انرژی فسیلی موجود و عدم استفاده  بهینه از همین منابع موجود، ضرورت بازنگری در روند تولید و توزیع انرژی الكتریكی، توسط ارگانهای مملكتی را بیان می نماید و دوره كارشناسی ارشد مدیریت انرژی الكتریكی سعی بر آموزش كارشناسان و مدیران صنعت برق كشور به منظور نیل به این هدف می باشد. هدف از این رشته تربیت کارشناسان و مدیران صنعت برق کشور برای بازنگری در روند تولید و توزیع انرژی الکتریکی در جهت استفاده بهینه از منابع این انرژی ارزشمند است.

موضوعاتی نظیر شبکه‌‌های هوشمند برق، کاهش ضایعات مواد سوختی در تولید انرژی الکتریکی، ذخیره‌سازی انرژی الکتریکی در حجم زیاد، کاهش مصرف داخلی نیروگاه‌ها، کاهش تلفات در شبکه انتقال و توزیع، افزایش راندمان وسایل برقی مورد استفاده در بخشهای مختلف صنعتی، خانگی و کشاورزی مواردی از مباحث مورد توجه در موضوع مدیریت انرژی الکتریکی است.

تعداد بازدید : 9768

رشته و گرایش های مهندسی برق در مقطع دکترا - دپارتمان فنی و مهندسی

سایر گرایش های رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی - دپارتمان فنی و مهندسی

تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید