مهندسی مواد

رشته مهندسی مواد و متالوژی

رشته مهندسی مواد به شناخت مواد مختلف و ساختار آنها، استخراج، عمل آوری و آزمون مواد می پردازد. در رشته مهندسی مواد برای بوجود آوردن موادی كه دارای خصوصیات خاص مكانیكی، الكتریكی و شیمیائی باشند، فلزات، سرامیك ها، مواد پلاستیكی، نیمه هادیها، و تركیباتی از موادی كه به آنها كامپوزیت (مواد مركب) می‌گویند، مورد بررسی قرار می گیرد. در رشته مهندسی مواد شناخت ساختار مواد و خواص آن و شناخت ارتباط بین این ساختار و خواص در جهت افزایش زمینه‌های کاربردی و طراحی مواد نو و ترکیبات جدید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رشته مهندس مواد، رفتار مواد در شرایط مختلف را بررسی کرده و به  پیشرفت های تکنولوژی در طیف وسیعی از صنایع کمک می کند. مثال هایی از کار یک مهندس مواد عبارت است از: تست پلاستیک های تقویت شده فیبر کربنی برای قوی تر کردن آنها، تولید تجهیزات ورزشی سبکتر، ایجاد پلیمرهای خاص، تولید سرامیک و مواد مورد استفاده در ایمپلنت های دندانپزشکی، بدنه خودرو و...  

تفکیک گرایش در مقطع لیسانس رشته مهندسی مواد چندان موضوعیت نمی یابد و جداسازی گرایش های در مقاطع تحصیلات تکمیل صورت می گیرد. با این حال می توان سه حوزه متالوژی صنعتی، صنعتی و متالوژی استخراجی را نام برد.

 

گروه مهندسی مواد پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) تلاش می کند تا با ایجاد محیطی علمی و پویا و با استفاده از ظرفیت های علمی و تجربی مهندسین مواد در راستای تبادل علم تجربه مهندسی مواد گام بردارد.


تعداد بازدید : 19027


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ارسال سفارش ترجمه جدید

ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ارسال سفارش ویرایش مقاله جدید

ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید
آگهی و نیازمندی تخصصی
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
البرز - نظرآباد - میدان شهدا - خیابان شهدای شمالی - کتاب فروشی پیام نور - روبروری کوچه شهید ترکیان
02144271488
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com