دانلود مقاله ترجمه شده یک روش جدید برای حسگری فشرده EEG


چطور این مقاله مهندسی پزشکی را دانلود کنم؟

فایل انگلیسی این مقاله با شناسه 2009379 رایگان است. ترجمه چکیده این مقاله مهندسی پزشکی در همین صفحه قابل مشاهده است. شما می توانید پس از بررسی این دو مورد نسبت به خرید و دانلود مقاله ترجمه شده اقدام نمایید

قیمت :
1,100,000 ریال
شناسه محصول :
2009379
سال انتشار:
2012
حجم فایل انگلیسی :
588 Kb
حجم فایل فارسی :
5 مگا بایت
نوع فایل های ضمیمه :
pdf+word
کلمه عبور همه فایلها :
www.daneshgahi.com

عنوان فارسي

یک روش جدید برای حسگری فشرده EEG

عنوان انگليسي

A New Method for EEG Compressive Sensing

نویسنده/ناشر/نام مجله

Advances in Electrical and Computer Engineering

این مقاله چند صفحه است؟

این مقاله ترجمه شده مهندسی پزشکی شامل 6 صفحه انگلیسی به صورت پی دی اف و 22 صفحه متن فارسی به صورت ورد تایپ شده است

چکیده فارسی

 چکیده

این مقاله درباره امکان پذیری استفاده از تکنیک های حسگری برای جمع آوری و بازسازی سیگنال های EEG شامل پتانسیل برانگیخته P300  تحقیق می کند. یک روش حسگری فشرده EEG بر اساس هم بستگی فیزیولوژیکی کانال های EEG پیشنهاد می شود. بازسازی سیگنال های جمع آوری شده 55 کانال EEG توسط حسگر تراکمی (فشرده)، از یک دیکشنری شامل سیگنال های EEG حاصل از 9 کانال با جمع آوری نرمال استفاده می کند.

-1مقدمه

مفهوم جمع آوری فشرده یا حسگری فشرده (CS) (1-4) به بازسازی یک سیگنال از تعداد کمی پروجکشن روی بردارهای تصادفی گفته می شود، در صورتی که یک پایه وجود داشته باشد که در آن، سیگنال، پراکنده باشد. CS مثالی از استفاده عملی از نتایج تئوری جدید است که در سال های اخیر بطور گسترده توسط ریاضیدانان و مهندسان مطالعه شده است تا کاربردپذیری عملی برای اصول ریاضی را بیابند.

با شروع از مفهوم پراکندگی یک سیگنال در یک پایه خاص و استفاده از برنامه نویسی خطی، الگوریتم هایی نظیر روش چارچوب ها (MOF)، تعقیب انطباقی (MP)، بهترین پایه متعامد (BOB) یا تعقیب متعامد (BP)، مقالات سال های اخیر امکان پذیری جالب تلفیق مفاهیم فشردگی سیگنال و جمع آوری تحت نام CS را نشان داده اند. از نظر ریاضی ثابت شده است که اگر سیگنال های یک گروه اجازه نمایش چند مولفه در یک پایه به درستی انتخاب شده را بدهد، یعنی اگر سیگنال ها در آن پایه، "پراکنده" باشند، آنها را می توان با حل یک مسئله برنامه نویسی خطی مانند بالا، بطور کامل یا با دقت بسیار خوبی از چند اندازه گیری تصادفی بازسازی نمود… 


 

 

الکتروانسفالوگرافی :کلمات کلیدی

چکیده انگلیسی

Abstract

The  paper  investigates  the  possibility  of  using compressive sensing techniques for the acquisition and reconstruction  of  EEG  signals  containing  the  evoked  potential P300.  A  method  of  EEG  compressive  sensing  based  on  the  physiological  correlation  of  EEG  channels  is  proposed.  The reconstruction of 55 EEG channels signals acquired by compressive sensing uses a dictionary consisting of EEG signals from other nine channels with normal acquisition.

Keywords: Terms—Compressed sensing Biomedical signal processing Electrocardiography Pursuit algorithms
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]
 مقاله مهندسی پزشکی با ترجمه
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید