دانلود مقاله ترجمه شده ترموست‌های اپوکسی با قابلیت خودترمیمی


چطور این مقاله شيمی را دانلود کنم؟

فایل انگلیسی این مقاله با شناسه 2009197 رایگان است. ترجمه چکیده این مقاله شيمی در همین صفحه قابل مشاهده است. شما می توانید پس از بررسی این دو مورد نسبت به خرید و دانلود مقاله ترجمه شده اقدام نمایید

قیمت :
1,100,000 ریال
شناسه محصول :
2009197
سال انتشار:
2015
حجم فایل انگلیسی :
395 Kb
حجم فایل فارسی :
226 کیلو بایت
نوع فایل های ضمیمه :
Pdf+Word
کلمه عبور همه فایلها :
www.daneshgahi.com

عنوان فارسي

ترموست‌های اپوکسی با قابلیت خودترمیمی

عنوان انگليسي

Epoxy Thermosets with Self-Healing Ability

نویسنده/ناشر/نام مجله

Journal of Materials Science and Chemical Engineering

این مقاله چند صفحه است؟

این مقاله ترجمه شده شيمی شامل 6 صفحه انگلیسی به صورت پی دی اف و 10 صفحه متن فارسی به صورت ورد تایپ شده است

چکیده فارسی

چکیده

در این مقاله یک رزین اپوکسی هیبریدی با خواص خودترمیمیِ ذاتی از یک ترکیب اضافیِ چندعاملیِ دیلز–آلدر (DA) تهیه شده است. شبکه‌ی به دست‌آمده بر اساس دی‌گلیسیدیل اتر بیس‌فنول A (DGEBA) و اپوکسی DA، منجر به تنظیم همزمان خواص شیمیایی-فیزیکی و قابلیت ترمیم می‌گردد. رفتار خودترمیمی با استفاده از آنالیز میکرومکانیکی و مشاهده‌ی بازیابی خراش تایید شده است. یک بازیابی مورفولوژیکی و مکانیکی رضایتبخش با محرک حرارتی به دست آمده است که منجر به کاربرد بسیار امیدبخش در زمینه چسپندگی و کاربرد‌های ساختاری می‌شود.

1-مقدمه

پلیمرهای خودترمیمی دسته‌ای از مواد هوشمند هستند که قادر به بازیابی پس از تحمل آسیب می‌باشند. با اینکه اولین نمونه از فرآیندهای خودترمیمی متکی بر دانه‌های پرشده با مونومر و پراکنده شده در سراسر محیط پلیمر بود [1] اما در یک روش نوآورانه‌تر، از واکنش دیلز-آلدر (DA) استفاده شده است. ترکیبات اضافی DA را می‌توان مستقیما در محیط ستون ماتریس به عنوان عامل‌هایی روی مونومرهای عمل‌آوری‌نشده اضافه کرد.


 

دیلز-آلدر خودترمیمی رزین اپوکسی :کلمات کلیدی

چکیده انگلیسی

Abstract

A hybrid  epoxy resin with intrinsic self healing properties has been prepared  from  a bifunctional Diels-Alder  (DA)  adduct.  The  obtained  network,  based  on  conventional  Diglycidyl  ether  of  BisphenolA (DGEBA) and DA epoxy, leads to simultaneous tuning of physical-chemical properties and healing capability. The self-repairing behavior has been verified by means of scratch recovery observation  and  micromechanical  analysis.  A  satisfactory  morphological  and  mechanical  recovery has been achieved by thermal stimulus, leading to very promising application in the field of adhesives and structural applications.

Keywords: Diels-Alder Self-Healing Epoxy Resin
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. همچنین این در گرایش های: کلیه گرایش ها، می تواند کاربرد داشته باشد. همچنین این در گرایش های: کلیه گرایش ها، می تواند کاربرد داشته باشد. [ برچسب: ]
 مقاله شيمی با ترجمه
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید