دانلود مقاله ترجمه شده نظارت بر تغییر شکل از طریق یکپارچه سازی سیستم های مرجع و محلی


چطور این مقاله مهندسی عمران و نقشه برداری را دانلود کنم؟

فایل انگلیسی این مقاله با شناسه 2009020 رایگان است. ترجمه چکیده این مقاله مهندسی عمران و نقشه برداری در همین صفحه قابل مشاهده است. شما می توانید پس از بررسی این دو مورد نسبت به خرید و دانلود مقاله ترجمه شده اقدام نمایید

قیمت :
285,000 ریال
شناسه محصول :
2009020
سال انتشار:
2006
حجم فایل انگلیسی :
470 Kb
حجم فایل فارسی :
2 مگا بایت
نوع فایل های ضمیمه :
Pdf+Word
کلمه عبور همه فایلها :
www.daneshgahi.com

عنوان فارسي

نظارت بر تغییر شکل از طریق یکپارچه سازی سیستم های مرجع و محلی

عنوان انگليسي

Deformations Monitoring by Integrating Local and Global Reference Systems

نویسنده/ناشر/نام مجله

Geodetic Deformation Monitoring: From Geophysical to Engineering

این مقاله چند صفحه است؟

این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران و نقشه برداری شامل 8 صفحه انگلیسی به صورت پی دی اف و 21 صفحه متن فارسی به صورت ورد تایپ شده است

چکیده فارسی

چکیده

اگرچه تبدیلات بین سیستم ­های مرجع سه­ بعدی در زمین­ پیمایی مورد مطالعه وسیع قرار گرفته است، در این مقاله، یک روش متفاوت برای یکپارچه سازی (نه تبدیل) دو سیستم به کار می­ رود. از سوی دیگر، یک روش محاسباتی سر راست بدون تکرار و بدون نیاز به مقادیر معین اولیه ارائه می­ شود. همچنین، کاربرد این روش نشان داده می ­شود. این روش که اخیراً توسط گرافارند نیز تایید شده است، به جواب پروکراسیوس معروف است و بر اساس تجزیه مقدار تکین ماتریسی عمل می ­کند که از مولفه­ های اویلر بدست می ­آید. سرانجام، شبکه حقیقی قرار گرفته در گیپوزکوا برای نظارت بر تغییر شکل شبیه ­سازی شده به روش پروکراسیوس به کار می­ رود و با روش کلاسیکی تبدیل داده هملت مقایسه می­ شود.

1-مقدمه

امروزه، یکی از چالش ­بر انگیزترین امور زمین­ پیمایی، تبدیل داده است. می ­توانیم بگوییم که تبدیل داده، هرگز به اندازه عصر حاضر مهم نبوده است زیرا امروزه یک سیستم مرجع جهانی جدید ETRS89 اتخاذ شده است. بنابراین، بدست آوردن مدل­ های تبدیل دقیق و صحیح از یک سیستم به سیستم دیگر (جهانی به جهانی، جهانی به محلی یا محلی به محلی) کار مهمی در زمین­ پیمایی مدرن است تا تضمین شود که دقت داده­ ها در اثر تبدیل از بین نمی­ رود. 

پروکراسیوس SVD تبدیل داده :کلمات کلیدی

چکیده انگلیسی

Abstract

Although the transformation between threedimensional reference systems has been widely studied in geodesy, in this paper, a different way of integrating, and not transforming, both systems is used. On one hand, a straightforward computational method without iterations nor “a priori” known values is shown. On the other hand, some applications have been made and presented. The method, recently recognised by Grafarend, is known as the Procrustes solution and it is based on the Singular Value Decomposition of a matrix from which we obtain the Euler Elements. Finally real network located in Gipuzkoa has been used to monitor a simulated deformation via the Procrustes solution, which is compared with the Helmet’s datum transformation classical approach.

Keywords: Procrustes SVD datum transformation
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید