دانلود مقاله ترجمه شده یک روش مبتنی بر تکنیک تاپسیس فازی و تئوری مجموعه‌ی راف (مجموعه دقیق) ، به منظور تحلیل مکانیسمِ خرابی محصول در بازه‌ی ابتدایی استفاده از آن (دوران طفولیت استفاده از محصول)


چطور این مقاله مهندسی صنايع را دانلود کنم؟

فایل انگلیسی این مقاله با شناسه 2008416 رایگان است. ترجمه چکیده این مقاله مهندسی صنايع در همین صفحه قابل مشاهده است. شما می توانید پس از بررسی این دو مورد نسبت به خرید و دانلود مقاله ترجمه شده اقدام نمایید

قیمت :
1,195,000 ریال
شناسه محصول :
2008416
سال انتشار:
2016
حجم فایل انگلیسی :
999 Kb
حجم فایل فارسی :
863 کیلو بایت
نوع فایل های ضمیمه :
Pdf+Word
کلمه عبور همه فایلها :
www.daneshgahi.com

عنوان فارسي

یک روش مبتنی بر تکنیک تاپسیس فازی و تئوری مجموعه‌ی راف (مجموعه دقیق) ، به منظور تحلیل مکانیسمِ خرابی محصول در بازه‌ی ابتدایی استفاده از آن (دوران طفولیت استفاده از محصول)

عنوان انگليسي

A fuzzy TOPSIS and Rough Set based approach for mechanism analysis of product infant failure

نویسنده/ناشر/نام مجله

Engineering Applications of Artificial Intelligence

این مقاله چند صفحه است؟

این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع شامل 13 صفحه انگلیسی به صورت پی دی اف و 29 صفحه متن فارسی به صورت ورد تایپ شده است

چکیده فارسی

چکیده

امروزه، مسئله‌ی تشخیص دلایل ریشه‌ایِ خرابی یک محصول در دوران طفولیت آن (بازه‌ی ابتدایی استفاده از یک محصول) را می‌توان به عنوان یکی از موضوعات اساسی در حوزه‌ی بهبود کیفیت محصول در نظر گرفت. در این مقاله قصد داریم تا یک روش فنیِ جدیدی را به منظور تحلیل مکانیسمِ خرابی محصول در دوران طفولیت آن و آن‌هم بر مبنای نگاشت دامنه در طراحی بدیهی گرا و داده‌های کیفی و قابلیت اطمینان که از چرخه‌ی حیات محصول به شکل یک درخت رابطه‌ای به دست آمده است ارائه دهیم. روش پیشنهادی ما می‌تواند به شکلی هوشمندانه اقدام به تفکیک و تجزیه‌ی نشانه‌های اولیه‌ی خرابی محصول در قالب دلایل ریشه‌ای پارامترهای عملیاتی بحرانی در دامنه‌ی کارکرد، پارامترهای طراحی در دامنه‌ی فیزیکی و پارامترهای فرآیند در دامنه‌ی فرآیند نماید. به طور خاص تر در این روش، صفات کمی و کیفیِ داده های قابلیت اطمینان و کیفیت در نظر گرفته شده تا بتوان مسئله‌ی محاسبه‌ی وزن دلایل ریشه‌ای خرابی یک محصول در دوران طفولیت آن را حل نموده و همچنین این روش، بر روی کاربرد ادغام یافته‌ی تکنیک‌های هوش مصنوعی و تئوری مجموعه دقیق (مجموعه راف) و تکنیک تاپسیس فازی متمرکز گردیده تا به محاسبه‌ی وزن دلایل ریشه‌ای بپردازد. به منظور به شمار آوردن دلایل ریشه‌ای خرابی یک محصول در دوران طفولیت استفاده از آن، در ابتدا بر مبنای مدل ارزیابی قابلیت اطمینان محصول در چرخه‌ی حیات آن و مدل ادغام داده‌های مربوط به کیفیت و قابلیت اطمینان در محصول مبتنی بر زنجیره‌ی QR بسط یافته، به ارائه‌ی دلایل خرابی محصول در دوران طفولیت استفاده از آن می‌پردازیم. در ادامه، بر مبنای دامنه‌ی فرآیند، دامنه ی فیزیکی و دامنه ی عملیاتی در طراحی بدیهی گرا، یک روش تفکیک و تجزیه را برای درخت رابطه‌ی خرابی محصول در دوران طفولیت آن ارائه می‌دهیم. محاسبه‌ی وزن رابطه‌ی خرابیِ دلایل ریشه‌ای (گره‌های درخت رابطه) را می‌توان به عنوان یک مسئله‌ی تصمیم‌گیری چند معیاره(MCDM) در نظر گرفت که برای این کار، اقدام به ادغام کاربرد مجموعه‌ی دقیق و TOPSIS فازی (روش‌های ترجیح بر اساس مشابهت با راه‌حل ایده آل) می‌کنیم که در آن، از مجموعه‌ی دقیق برای کاوش داده‌های کیفی و از تاپسیس فازی برای مدل‌سازی فرآیند محاسبه‌ی وزن رابطه‌ی خرابی استفاده می‌شود. در نهایت، اعتبارِ روشی پیشنهادی مان را به وسیله‌ی یک مطالعه‌ی موردی که به تحلیل خرابی‌های بدنه خودرو در دوران طفولیت آن (خرابی‌های مربوط به نویز ناشی از ارتعاش‌های ناخوشایند) می‌پردازد، اثبات نموده و نتایج حاصله نشان میدهد که روش پیشنهادی ما را می‌توان روشی مطلوب برای بهبود سطح هوشمندی تشخیص دلایل ریشه‌ای برای خرابی محصولات پیچیده در دوران طفولیت آن‌ها در نظر گرفت.

1-مقدمه

بهبود کیفیت را می‌توان یکی از مأموریت‌های معمول در فرآیند مهندسی محصول دانسته و بهینه سازی نسبت خرابی محصول در دوران طفولیت آن را می‌توان یکی از مهم‌ترین چالش ها و مسائل مشکل دانست (کوکسال و همکاران 2011، گال و همکاران 2001). خرابی محصول در دوران طفولیت را می‌توان ناشی از مسائل کیفی دانست که در سمت چپ‌ترین بخش از منحنی طول عمر محصول (طفولیت محصول) رخ داده (روسچ 2012) و فرض بر آن است که خرابی محصول در دوران طفولیت را می‌توان ناشی از آسیب‌پذیری‌های طراحی و معایب تولید دانست (جیانگو و مارتی 2009)....

 

مکانیسم خرابی محصول در دوران طفولیت درخت رابطه تصمیم‌گیری چند معیاره (MCDM) :کلمات کلیدی

چکیده انگلیسی

Abstract

Root causes identification of product infant failure is nowadays one of the critical topics in product quality improvements. This paper puts forward a novel technical approach for mechanism analysis of product infant failure based on domain mapping in Axiomatic Design and the quality and reliability data from product lifecycle in the form of relational tree. The proposed method could intelligently decompose the early fault symptoms into root causes of critical functional parameters in function domain, design parameters in physical domain and process parameters in process domain successively. More specifically, both qualitative and quantitative attributes of quality and reliability types are considered for solving the root causes weight computation problem of product infant failure, this approach emphasizes the integrated application of artificial intelligence techniques of Rough Set and fuzzy TOPSIS to compute the weight of root causes. In order to enumerate the latent root causes of product infant failure, connotation of product infant failure based on the product reliability evolution model in the life cycle and data integration model of quality and reliability in production based on the extended QR chain are presented firstly. Then, a decomposition method for relational tree of product infant failure is studied based on domains of functional, physical and process in Axiomatic Design. The failure relation weight computation of root causes (nodes of relational tree) is considered as multi-criteria decision making problem (MCDM) by integrated application of Rough Set and fuzzy TOPSIS (Technique for Order Preference by Similarity to Ideal Solution), which the Rough Set is used to mining the quality data and fuzzy TOPSIS is adopted to model the computation process of failure relation weight. Finally, the validity of the proposed method is verified by a case study of analyzing a car infant failure about body noise vibration harshness complaint, and the result proves that the proposed approach is conducive to improve the intelligent level of root causes identification for complex product infant failure.

Keywords: Product infant failure mechanism Relational tree Multi-criteria decision making (MCDM)
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. همچنین این در گرایش های: کلیه گرایش ها، می تواند کاربرد داشته باشد. [ برچسب: ]
 مقاله مهندسی صنايع با ترجمه
Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی صنايع > مقاله های مهندسی صنايع و ترجمه فارسی آنها > یک روش مبتنی بر تکنیک تاپسیس فازی و تئوری مجموعه‌ی راف (مجموعه دقیق) ، به منظور تحلیل مکانیسمِ خرابی محصول در بازه‌ی ابتدایی استفاده از آن (دوران طفولیت استفاده از محصول)
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید