دانلود مقاله ترجمه شده ابزارمدیریت استراتژیک در پروژه ساختمان سازی موردی پروژه ها


چطور این مقاله مهندسی صنايع را دانلود کنم؟

فایل انگلیسی این مقاله با شناسه 2001712 رایگان است. ترجمه چکیده این مقاله مهندسی صنايع در همین صفحه قابل مشاهده است. شما می توانید پس از بررسی این دو مورد نسبت به خرید و دانلود مقاله ترجمه شده اقدام نمایید

قیمت :
815,000 ریال
شناسه محصول :
2001712
سال انتشار:
2007
حجم فایل انگلیسی :
328 Kb
حجم فایل فارسی :
155 کیلو بایت
نوع فایل های ضمیمه :
Word+Pdf
کلمه عبور همه فایلها :
www.daneshgahi.com

عنوان فارسي

ابزارمدیریت استراتژیک در پروژه ساختمان سازی موردی پروژه ها

عنوان انگليسي

Strategic management tools in projects case construction project

نویسنده/ناشر/نام مجله

International Journal of Project Management

این مقاله چند صفحه است؟

این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع شامل 7 صفحه انگلیسی به صورت پی دی اف و 16 صفحه متن فارسی به صورت ورد تایپ شده است

چکیده فارسی

چکیده

امروزه نقش مهم استفاده از ماموریت ، تصور و راهبرد در اکثر سازمان ها مورد تایید می باشد. ماموریت ماهیت وجودی یک سازمان می باشد. تصور وضعیت مطلوب سازمان در آینده می باشد . راهبرد تعیین می کند تا چگونه به وضصعیت مطلوبی برسیم که در تصور ارایه شده است. این ابزار ها این گونه مورد توجه قرار گرفته اند که در هدایت کل سازمان درون یک مسیر یکسان بسیار مفید می باشند. روش های مختلف برای تولید ماموریت ، تصور و راهبرد توسعه یافته اند.در پروژه ها ، استفاده از از این ابزار هنوز هنوز تا حدی نادر می باشد ولو این که تایید شده است که پروژه ها در یک سازمان بایستی از استراتژی کلی سازمان پشتیبانی نمایند. علاوه بر این ، هر پروژه بایستی مسیری واضح داشته باشد که به کجا می رود و این مسییر بایستی به هر شریک پروسه گفته شود. در مقاله پیشرو ، ما به بحث احتمالات استفاده از ابزار مدیریت استراتژِیک در محیط پروژه خواهیم پرداخت.

مطالعه موردی برای نمایش استفاده از ابزار مدیریت استراتژیک در پروژه ساختمان سازی استفاده می شود.پروژه ساختمان سازی هنوز ادامه دارد ، اما پیش از این زمان می توان مشاهده نمود که تصور ساختن به طور واقعی به سازمان کاربر متعهد شده کمک نموده است و آنها در تمامی گام های پروسه طراحی مثل دادن عقاید اشان در موضوعات مختلف ، بسیار فعال بوده اند. همچنین تصور در زمان اولویت بندی نمودن گزینه های مختلف استفاده شده اند.

مقدمه

تحقیق پروژه ها در طول دهه قبلی گسترش یافته است. تمرکز بر تحقیق پروژه و همچنین تمرکز چشم -انداز استراتژیک پروژه ها یا در سطح پروژه انفرادی یا سطح پروژه چندتایی می باشد. پروژه ها و استراتژی ها برای مثال با دیدگا های زیر نزدیک می شوند:

ااستراتژی های کسب و کار پروژه . استراتژی دارایی پروژه ، یکی از مهم ترین دید گاه ها می باشد. پیشرو پروژه ، رویکردی برای استراتژی های کسب و کار پروژه وجودد  دارد. چالش بر سر این است که چه نوع پروژه ای انتخاب گردد و چگونه تمامی انواع مختلف پروژه ها را مدیریت نمود.

"استراتژی پروژه " به طرح سطح بالا برای رسیدن به اهداف مورد نظر پروژه اشاره دارد. در هر سطح از پزوژه ، تصمیمات استراتژِیک وجود دارند.

استراتژی  مدیریت پروژه به استراتژی برای مدیریت پروژه عین استراتژی تیمی ؛ انعطاف پذیری پروژه ها ؛ استراتژی اجتناب از مدیریت ریسک همانند پایلوتینگ ؛ استراتژِ قرارداد و ائتلاف ها اشاره دارد.

بعضی از پژوهشگران به  اهمیت تعیین و مدیریت کردن محصول نهایی پروژه اشاره نموده اند.ترکیبی از پروژه  و برنامه  یا طرح های پروژه و دیگر طرح های مدیریت برای مدیریت برنامه ها و پروژه ها استفاده می شوند ، قسمت هایی از آنها توضیح می دهند که چگونه بر عهده گرفتهخ می شود – از جهات دیگر ، استراتژِی اش. . مدیریت ارزش ترکیب شده با مدیریت ریسک از دستاورد اهداف استراتژِک حمایت می نماید.

پروژه ها به طور نوعی حداقل از چهار فاز برخوردارند :1- پیشنهاد و شروع 2- تعیین و ارزیابی 3- اجراء و کنترل و 4- نهایی شده و بستن پروژه . طبق نظر تورنر (Turner)    ، هرفاز یک پروژه کوچکی می باشد که نیاز دارد تا مدیریت گردد. او تعریف می کند که در اینجا حداقل سه سطح در کل پروژه  و همچنین در هر یک از فازهای فازوجود دارند.نتیجه نهایی سطح یکپارچه شده ، طرح تعریف پروژه می باشد. اهداف در سطح استراتژ یک تعریف شده اند و ابزارنحوه رسیدن به این اهداف نیز وجود دارند.. مایلستون ها (مراحل برجسته ) برای پروژه تنظیم می شوند . سطح وظایف پروژه به طور دقیق اجراء می شوند.turner  تعریف نموده است که استراتژی نیاز دارد تا در ابتدا در مضمون بزرگ تری مطالعه شود و سپس  استراتژی های مضمون پایین تربه موارد بزرگ تر وصل می شوند...

مدیریت استراتژیک در پروژه ساختمان سازی :کلمات کلیدی

چکیده انگلیسی


Abstarct

The important role of using mission, vision and strategy has been acknowledged in most organizations today. Mission is the reason why the organization exists. Vision is the ideal state of the organization in the future. Strategy defines the way of how to get towards the ideal state introduced in the vision. These tools are considered to be very useful in guiding the whole organization into the same direction. Different ways of producing mission, vision and strategy have been developed. In projects, using these tools are still quite rare even though it is acknowledged that projects in an organization should support the overall strategy of the organization. In addition, every project should have a clear direction where to go and this direction should be stated to every stakeholder of the project. In this paper we will discuss the possibilities of using strategic management tools in project environment. A case study is used to illustrate the use of strategic management tools in a construction project. The construction project is still going on, but already now it can be seen that vision building really helped getting the end user organization committed, and they have been very active in all steps of the design process, e.g. given their opinions in different matters. The vision has also been used when prioritizing different choices

Keywords: Strategic management Mission Vision Strategy Project management
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. همچنین این در گرایش های: مهندسی عمران ـ عمران، می تواند کاربرد داشته باشد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]
 مقاله مهندسی صنايع با ترجمه
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید