دانلود مقاله ترجمه شده مدل برنامه ریزی هدف، برای برنامه تولید انبوه با محدودیت بهره برداری از منابع


چطور این مقاله مهندسی صنايع را دانلود کنم؟

فایل انگلیسی این مقاله با شناسه 2000323 رایگان است. ترجمه چکیده این مقاله مهندسی صنايع در همین صفحه قابل مشاهده است. شما می توانید پس از بررسی این دو مورد نسبت به خرید و دانلود مقاله ترجمه شده اقدام نمایید

قیمت :
1,160,000 ریال
شناسه محصول :
2000323
سال انتشار:
2009
حجم فایل انگلیسی :
167 Kb
حجم فایل فارسی :
282 کیلو بایت
نوع فایل های ضمیمه :
word+pdf
کلمه عبور همه فایلها :
www.daneshgahi.com

عنوان فارسي

مدل برنامه ریزی هدف، برای برنامه تولید انبوه با محدودیت بهره برداری از منابع

عنوان انگليسي

A goal programming model for aggregate production planning with resource utilization constraint

نویسنده/ناشر/نام مجله

Computers & Industrial Engineering

این مقاله چند صفحه است؟

این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع شامل 12 صفحه انگلیسی به صورت پی دی اف و 25 صفحه متن فارسی به صورت ورد تایپ شده است

چکیده فارسی


چکیده

این مقاله به مساله برنامه ریزی تولید انبوه با محدودیت های عملیاتی مختلف می پردازد که این محدودیت های عملیاتی شامل ظرفیت تولید، سطح نیروی کار، موقعیت مکانی کارخانه، بهره برداری از ماشین آلات، فضای ذخیره سازی و دیگر محدودیت های منابع، می گردد.

سه کارخانه تولیدی در آمریکای شمالی و یکی در چین به طور همزمان مورد بررسی قرار گرفته اند. یک مدل برنامه ریزی هدف اولویت محور برای بیشینه کردن سود، کمینه سازی هزینه تعمیرات و بیشینه کردن بهره برداری از ماشین آلات کارخانه تولیدی چینی به طور سلسله مراتبی، توسعه یافته است.

مجموعه ای از داده های کارخانه علم مواد و سطوح، برای تست و بررسی اثربخشی وکارایی مدل مطرح شده، مورد استفاده قرار می گیرند. نتایج بیان گر انعطاف و قوت این مدل در تنظیم اولویت های هدف کلی با توجه به اهمیت هر هدف عینی و تنظیم سطح اشتیاق با توجه به ارزش های آماج (هدف) مطلوب، می باشد.

1-مقدمه

شرکت مورد مطالعه یکی از بزرگترین شرکت های چند ملیتی علم مواد و سطوح در دنیا می باشد. این شرکت برای بهبود محصولات و فرآیندها، تکنولوژی هایی را توسعه می دهد تا یتواند ارزش قابل توجهی را در آرایش های(تنوع) وسیعی برای مشتریانش در بازار مصرفی ارائه دهد.

این شرکت دارای چهار قسمت در پورتفولیوی کسب و کارش می باشد که شامل فناوری های محیطی، فناوری های فرآیند، فناوری های اجرا و ظاهر، و خدمات مواد می شود.

این مطالعه بر روی بخش فناوری های اجرا و ظاهر تمرکز دارد و داده های بدست آمده برای پژوهش از منطقه ی آسیا و اقیانوسیه، استرالیا و نیوزلند فراهم گردیده اند.

محصولات اصلی این بخش شامل رنگدانه مواد رنگی، پراکندگی رنگی و همچنین کارایی مواد معدنی هستند. این محصولات، مواد خام برای فرآیندهای بیشتر و بعدی هستند تا اینکه در صنایع مختلفی از قبیل تجهیزات خودرو، مواد مراقبت های شخصی، مواد معماری، روکش، بسته بندی، تولید محصولات دارویی و کشاورزی، مورد استفاده قرار گیرند.

این شرکت دارای چهار کارخانه تولیدی برای این بخش می باشد که سه تای آنها در امریکای شمالی و یکی در چین واقع می باشند. به دلیل عوامل وابسته به زمین شناسی و شرایط آب و هوایی، ترکیب مواد در مکان های مختلف (کارخانه های چهارگانه) متفاوت می باشند، بنابراین محصولات هر یک از این کارخانه های تولیدی تفاوت مختصری با هم دارند. مشتریان نسبت به کارخانه های ویژه، ترجیحاتی دارند که این امر بر روی بهره برداری از ماشین آلات هر کارخانه اثرگذار می باشد. معمولا ماشین آلات برخی از کارخانه ها بیش از حد مورد بهره برداری قرار می گیرند در حالیکه در بعضی از کارخانه ها کمتر مورد بهره برداری قرار می گیرند. در هر حال، این چنین عدم تعادل هایی در بهره برداری از ماشین آلات را می توان از طریق قیمت های متغیر فروش، همچنین مشاوره و توصیه فنی اضافی، بهبود بخشید. این اعمال به عنوان انگیزه و مشوق هایی برای مشتریان عمل می کنند تا در فرآیند تولید انتخاب محصولشان را اصلاح بیشتری کنند. پس از فرآیند پالایش( انتخاب محصولات خاص) همان کیفیت محصول نهایی، بدون توجه به مکان کارخانه تولیدی، حاصل می گردد....

مدیریت تولید برنامه ریزی هدف برنامه تولید انبوه مدیریت زنجیره تامین بهره برداری :کلمات کلیدی

چکیده انگلیسی


Abstract

This paper addresses the aggregate production planning problem with different operational constraints, including production capacity, workforce level, factory locations, machine utilization, storage space and other resource limitations. Three production plants in North America and one in China are considered simultaneously. A pre-emptive goal programming model is developed to maximize profit, minimize repairing cost and maximize machine utilization of the Chinese production plant hierarchically. A set of data from a surface and materials science company is used to test the effectiveness and the efficiency of the proposed model. Results illustrate the flexibility and the robustness of the proposed model by adjusting goal priorities with respect to importance of each objective and the aspiration level with respect to desired target values

Keywords: Production management Goal programming Aggregate planning Supply chain management
این برای گرایش های: تولید صنعتی، کاربرد دارد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]
 مقاله مهندسی صنايع با ترجمه
Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی صنايع > مقاله های مهندسی صنايع و ترجمه فارسی آنها > مدل برنامه ریزی هدف، برای برنامه تولید انبوه با محدودیت بهره برداری از منابع
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید