دانلود تحقیق الهیات و معارف اسلامی با عنوان نقش دين باوری در زندگی فردی و اجتماعی افراد (فایل word)

دين باوری در زندگی فردی و اجتماعی افراد چه تاثیری دارد؟ می توانید این تحقیق رشته الهیات را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 535,000 ریال
شناسه محصول : 2010436
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 18
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 57 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق الهیات و معارف اسلامی با عنوان نقش دين باوری در زندگی فردی و اجتماعی افراد (فایل word)

چکیده

دين به عنوان مقوله‌ايي در زندگي انسان در تمامي شئون و روزنه‌هاي وجودي او اثر مي‌گذارد و انسان نيز از آن متاثر مي‌گردد. اين تاثير و تاثر هم در جنبه هاي فردي انسان است وهم در جنبه‌هاي اجتماعي. استاد شهيد مرتضي مطهري (ره) در کتاب انسان و ايمان به بررسي تاثير دين در زندگي انسان ، برخي از آثار فردي دين را بيان مي‌دارد. اين نوشتار با الهام گيري از روش استاد در بيان فوايد دين ، چند عنوان ديگر نيز بدان افزوده است. اين فوايد به اين جهت از جانب دين نشئت مي گيرد که انسان را متصل به منبع لايزالي به نام الله (ذات مستجمع جميع صفات کمال)  مي کند و انسان را پس از هدايت تکويني مشمول هدايت تشريعي کرده و اراده نموده که انسان نيز هدايت شود و از ثمرات اين هدايت بهره‌مند شود. می توانید این تحقیق رشته الهیات را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

انسان امور فطرى را به وديعه از جانب خداوند متعال دريافت نموده كه همه آنها در جهت دهى زندگى فردي و اجتماعيش مؤثر واقع مى‏شوند. " فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتىِ فَطَرَ النَّاسَ عَلَيهَْا " ،  شكوفايي اين استعدادهاي فطري ، مشروط به برطرف كردن موانع و قرارگرفتن درجهت اصلي كمال است. استعداد فطرى و نيروى خداشناسى يعنى درك پاره‏اى از اسرار آفرينش كه در نهاد بشر به وديعت سپرده شده و البته در آغاز امر قوه محض بوده است، از اين رو هر يك از افراد بشر در آغاز زندگى فاقد همه گونه دانش و بصيرت مى‏باشد زيرا احساسات و همچنين افكار آنان از صفر شروع ميشود و حيات تعقل و زندگى جاويد بشرى نيز بر اساس نور فطرت نهاده شده است، زيرا غرض از آفرينش جهان دوام فيض نسبت به سلسله بشر است كه خداوند روح و نور به وى ارزانى داشته و در آن استعداد و نيروى زياده بر تصور به وديعت نهاده و بر اين اساس است كه زندگى او ابدى خواهد بود . اني وجهت وجهي للذي فطر السموات و الارض  انسان خاکي در واقع، حيواني است كه در درونش استعداد انسان شدن را دارد. وگرايش هاي فطري  درونش ، قابل تربيت، رشد و پرورش مي باشند. انگيزه خداجويي والاترين انگيزه بشري است که سبب برتري انسان نسبت به تمام موجودات مي شود و انگيزه‌هاي ديگر در راستاي انگيزه خدا جويي او ديده مي شود. حس پرستش و خداجويي يکي از امور فطري است که در سير خاک تا افلاک انسان را همراهي مي‌کند و در اين ارتباط پديده اي به نام ايمان به وجود مي آيد که در زندگي انسان موثر مي باشد. تأثير گذاري ايمان در زندگي آدمي منوط به انتخاب آگاهانه اوست. با گرايش به ايمان به اوج تعالي مي رسد و با عدم تمايل به ايمان مرحله سقوط و نابودي مي رسد . انا هديناه السبيل اما شاكرا و اماكفورا . در این تحقیق به بررسی مواردی که در زیر عنوان شده است می پردازیم.

چکيده

مقدمه

تبيين موضوع

بهجت‏آفرينى

روشن بيني

اميدوارى‏

آرامش خاطر

اجتماعي بودن

روابط اجتماعى

منابع

هدف مندي


Keywords: قرآن انسان فطرت هدف‌مندی روشن‌بينی روابط اجتماعی بهجت آفرينی اميدواری آرامش‌خاطر
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان علوم انسانی > الهیات و معارف اسلامی > گرایش ها > کلیه گرایش ها > محصولات قابل دانلود کلیه گرایش ها > تحقیق های آماده کلیه گرایش ها > تحقیق الهیات و معارف اسلامی با عنوان نقش دين باوری در زندگی فردی و اجتماعی افراد (فایل word)