دانلود پایان نامه مدیریت دولتی با عنوان بررسی تأثیر دولت الکترونیک بر نوآوری و افزایش بهره‌وری در ادارات (فایل word)

پژوهش حاضر به بررسی تأثیر دولت الکترونیک بر نوآوری و افزایش بهره‌وری در ادارات می پردازد. روش تحقیق حاضر بر اساس هدف کاربردی و ازنظر ماهیت همبستگی است. در این مقاله به مزایا و معایب دولت الکترونیکی، رسانه منتخب برای دولت الکترونیکی، انتظارات که مردم از دولت الکترونیکی دارند، مشکلات پیاده‌سازی یک دولت الکترونیکی و مطلبی تحت عنوان مردم‌سالاری الکترونیکی خواهیم پرداخت. می توانید این پژوهش رشته مدیریت دولتی را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 1,955,000 ریال
شناسه محصول : 2010402
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار: 1398
تعداد صفحات فارسي : 130
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 882 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : پایان نامه مدیریت دولتی با عنوان بررسی تأثیر دولت الکترونیک بر نوآوری و افزایش بهره‌وری در ادارات (فایل word)

چکیده

دولت الکترونيک به‌منظور عرضه خدمات الکترونيک موردتوجه دولت بوده تا با بهبود خدمات به شهروندان آنان قادر باشند به خدمات يا اطلاعات دسترسي پيدا كنند. به نظم درآوردن فناوری اطلاعات در خدمات دولتي موجب بهبود سازوكارهای ارتباطي، فرايندها و ساختارهای تصمیم‌گیری و تأثیر به سزايي در حمايت از کسب‌وکار می‌شود. پژوهش حاضر به بررسی تأثیر دولت الکترونیک بر نوآوری و افزایش بهره‌وری در ادارات استان سمنان بوده است. روش تحقیق حاضر بر اساس هدف کاربردی و ازنظر ماهیت همبستگی است... در این تحقیق، بر اساس فرمول کوکران، حجم نمونه 351 نفر محاسبه گردیده است و با توجه به‌احتمال عدم تکمیل صحیح تعدادی از پرسشنامه‌ها و یا عدم برگشت آن‌ها، تعداد 370 پرسشنامه توزیع گردید که از این تعداد، 356 پرسشنامه به‌طور صحیح تکمیل و مرجوع شده بودند، مبنای محاسبات قرار گرفت. متغیر مستقل دولت الکترونیک و متغیرهای وابسته نوآوری و افزایش بهره‌وری است. پس از تهیه پرسشنامه و محاسبه روایی و پایایی آن و همچنین تعیین حجم جامعه و نمونه تحقیق، اقدام به توزیع پرسشنامه در بین نمونه آماری از طریق ملاقات حضوری نمود. درنهایت، پس از کنار گذاشتن پرسشنامه¬های مخدوش یا ناقص، پرسشنامه¬های نهایی به تعداد 356 عدد در تجزیه‌وتحلیل داده¬ها مورداستفاده قرار گرفت. تجزیه‌وتحلیل داده¬های این پژوهش در دو سطح توصیفی و استنباطی صورت گرفته است. می توانید این پژوهش رشته مدیریت دولتی را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

امروزه با پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات، شاهد تأثیرگذاری این فناوری بر جوانب مختلف زندگی هستیم. تجارت الکترونیکی و بازاریابی الکترونیکی نمونه‌هایی از این تأثیرگذاری هستند. دولت الکترونیکی که استفاده از این تعبیر در مجاورت و سخنرانی‌ها بیش از چهار سال نیست که مرسوم شده، یک مثال دیگر از این نوع تأثیرگذاری است؛ که ازلحاظ نقشی که در جوامع انسانی بازی خواهد کرد، با نمونه‌های گذشته تفاوت‌های زیادی دارد. هرچند محتوای نظری این مفهوم از جامعیت لازم برخوردار نیست، در این تحقیق سعی شده است که مطالب مهم راجع به دولت الکترونیکی که در منابع مختلف بر سر آن‌ها اتفاق‌نظر وجود دارد، جمع‌آوری و ارائه گردد. هرچند عده‌ای دولت الکترونیکی را یک نوع تجارت الکترونیکی در سطح ایالت یا کشور می‌دانند، بعضی تحولی را که دولت الکترونیکی به وجود خواهد آورد، همتای تحول ناشی از انقلاب صنعتی در اروپا می‌دانند. به‌هرحال ایده خدمات، در تمام ۳۶۵ روز سال و در تمام اوقات ۲۴ ساعت، با پدیدار شدن دولت الکترونیکی جامه عمل پوشیده است.

در ادامه مقاله به مزایا و معایب دولت الکترونیکی، رسانه منتخب برای دولت الکترونیکی، انتظارات که مردم از دولت الکترونیکی دارند، مشکلات پیاده‌سازی یک دولت الکترونیکی و مطلبی تحت عنوان مردم‌سالاری الکترونیکی خواهیم پرداخت. در لابه‌لای مطالبی که ارائه می _گردند. بعضاً مثال‌هایی از گزارش‌ها و تحقیقات مختلف که به‌صورت عملی انجام‌شده‌اند، آورده خواهد شد. رشد فناوری‌ها به‌ویژه فناوری اطلاعات و فراگیر شدن آن در سطح جامعه تغییرات گسترده‌ای را در ابعاد مختلف زندگی انسان‌ها پدید آورده است. این فناوری‌ها امروز با نرخی فزاینده و به‌صورت تصاعد هندسی در حال رشد است و به‌صورت نماد عصر حاضر در آمده است. رشد فزاینده این فناوری‌ها در تمامی پدیده‌ها ازجمله دولت و مؤسسات دولتی تأثیرات شگرفی بر جای می‌گذارد. دولت‌ها در عصر جامعه اطلاعاتی می‌بایست برای برآورده کردن نیازها و انتظارات شهروندان خدمات و محصولات خود را به‌طور روزافزون کیفی‌تر و مطلوب‌تر نمایند.

اهمیت و ضرورت تحقیق

ازجمله معضلات اساسی مبتلابه دولت‌های امروز کاهش اعتماد مردم به دولت (بحران اعتماد عمومی) و همچنین کاهش مشروعیت آن‌ها (بحران مشروعیت) در اذهان عمومی است. با توجه به ضرورتی که دولت‌ها در رفع این بحران‌ها احساس می‌کنند و همچنین با توجه به این‌که اعتماد مردم به دولت، قوام‌بخش مشروعیت آن‌هاست و مشروعیت دولت‌ها، عامل اصلی بقاء آن‌ها محسوب می‌شود. یکی از کاراترین ابزارهایی که بدین منظور قابل‌استفاده است به‌کارگیری فنّاوری ارتباطات و اطلاعات است که درنهایت منجر به شکل‌گیری دولت الکترونیکی شده است. به‌صورت روزافزون، انتظارات افراد در مورد خدمات و نیز نحوه و کیفیت ارائه آن در حال تغییر است و دولت نیز باید پاسخگوی این نیازها و انتظارات باشد. شهروندان خواهان این هستند که ساعات کار مؤسسات دولتی افزایش یابد و آنان هر زمان که خواستند بتوانند کارهای خود را انجام دهند، در صف‌ها معطل نشوند، خدمات باکیفیت‌تری دریافت کنند، خدمات ارزان‌تری به دستشان برسد و مواردی ازاین‌دست که پاسخگوترین شکل دولت برای این انتظارات در حال حاضر دولت الکترونیک است. دولت‌ها همچنین برای جذب سرمایه، توسعه مشاغل و ایجاد اشتغال برای کارگران ماهر، ترغیب گردشگران و موارد دیگر باهم در رقابت هستند و به این منظور به امکانات جدیدی نیاز دارند که دولت الکترونیک این امکانات را برای آن‌ها فراهم می‌آورد.

 

Keywords: دولت الکترونیک نوآوری افزایش بهره‌وری
این برای گرایش های: مدیریت دولتی، کاربرد دارد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]

Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان علوم انسانی > مديريت > گرایش ها > مدیریت دولتی > محصولات قابل دانلود مدیریت دولتی > پروژه های آماده مدیریت دولتی > پایان نامه مدیریت دولتی با عنوان بررسی تأثیر دولت الکترونیک بر نوآوری و افزایش بهره‌وری در ادارات (فایل word)