دانلود تحقیق تربیت بدنی با عنوان فاکتورهای آمادگی جسمانی (فایل word)

تحقیق تربیت بدنی در مورد فاکتورهای آمادگی جسمانی، آماده دانلود می باشد. کسب دانش درباره فعالیت جسمانی یکی از انگیزه های درونی برای شرکت در فعالیت های جسمانی است. فعالیت جسمانی به هر گونه حرکت بدن گفته می شود که توسط انقباض عضلات ایجاد می گردد و موجب افزایش مصرف انرژی می شود . هر کاری غیر از نشستن و خوابیدن جزء فعالیت جسمانی به شمار می رود. می توانید این تحقیق رشته تربیت بدنی را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 620,000 ریال
شناسه محصول : 2010228
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 20
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 174 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق تربیت بدنی با عنوان فاکتورهای آمادگی جسمانی (فایل word)

چکیده

تحقیق تربیت بدنی در مورد فاکتورهای آمادگی جسمانی، آماده دانلود می باشد. کسب دانش درباره فعالیت جسمانی یکی از انگیزه های درونی برای شرکت در فعالیت های جسمانی است. فعالیت جسمانی به هر گونه حرکت بدن گفته می شود که توسط انقباض عضلات ایجاد می گردد و موجب افزایش مصرف انرژی  می شود . هر کاری غیر از نشستن و خوابیدن جزء فعالیت جسمانی به شمار می رود. می توانید این تحقیق رشته تربیت بدنی را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

در زندگی ماشینی وتکنولوژی امروزی برای انجام بسیاری از کارها نیازی به فعالیت فیزیکی نیست بین 60 تا 80 درصد افراد بالغ در جوامع مختلف فعالیت جسمانی کافی ندارد. کسب دانش درباره فعالیت جسمانی یکی از انگیزه های درونی برای شرکت در فعالیت های جسمانی است. کسانی که با مفاهیم فعالیت های جسمانی آشنا شدند ارزش آن را بیشتر درک می کنند . همه انسان ها نمی توانند از نظر جسمانی فعال باشند و از این فعال بودن بهره مند شوند. فعالیت جسمانی به هر گونه حرکت بدن گفته می شود که توسط انقباض عضلات ایجاد می گردد و موجب افزایش مصرف انرژی  می شود . هر کاری غیر از نشستن و خوابیدن جزء فعالیت جسمانی به شمار می رود . فعالیت جسمانی دامنه بسیار گسترده ای دارد و شفرد انواع فعالیت جسمانی را به دو نوع کلی تقسیم کرده است:الف)فعالیت جسمانی مربوط به کار و شغل که به فعالیت های جسمانی روزمره و مهارت های شغلی اشاره دارد و هدف آن تامین زندگی است. مانند :خرید و حمل شیئ و بچه داری و کشاورزی و ب)فعالیت جسمانی مربوط به بازی و تفریح مانند:بازی و مسابقه و ورزش آماتور و قهرمانی .تمرین جسمانی به فعالیت های جسمانی و حرکت های عضلانی ویژه و با برنامه منظم و تکراری گفته می شود که با هدف افزایش توانایی های مختلف جسمانی و مهارتی انجام می شود .

فاکتورهای آمادگی جسمانی

آمادگی جسمانی از فاکتورهای مختلفی تشکیل شده است. این فاکتورها در دو بخش 1)وابسته به بهداشت و 2)وابسته به اجرای ورزشی جای می گیرند . برای سلامت عمومی جامعه بخش وابسته به بهداشت اهمیت دارد اما بخش دوم در اجراهای ورزشی کار برد بیشتری دارد و ورزشکاران با توجه به نیاز رشته مربوطه از انها استفاده میکنند.

فهرست مطالب

مقدمه

فاکتورهای آمادگی جسمانی

·         استقامت قلبی عروقی

·         انعطاف پذیری

·         استقامت عضلانی

·         قدرت عضلانی

·         چابکی

·         تعادل

·         هماهنگی

·         توان

·         زمان عکس العمل

اصول اساسی تمرین

انعطاف پذیری

مفاهیم اساسی در علم تمرین

 فعالیت بدنی و جوانان

توصیه هایی برای بهبود انعطاف پذیری

 

Keywords: آمادگی جسمانی ورزش
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links