دانلود تحقیق حسابداری با عنوان عوامل مؤثر بر سودآوری شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران (فایل word)

در اين پژوهش حسابداری تأثير شش عامل نوع صنعت، اندازه، عمر، نسبت سرمایه به دارایی، نسبت بدهی به دارایی و هزینه¬ی تبلیغات بر سودآوری شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بررسی شده است. سودآوري نیز سه معیار بازده¬ی دارایی، بازده¬ی تعدیل شده دارایی و بازده سرمایه تعریف شده است. می توانید این تحقیق حسابداری را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 340,000 ریال
شناسه محصول : 2010132
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 20
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 314 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق حسابداری با عنوان عوامل مؤثر بر سودآوری شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران (فایل word)

چکیده

در اين پژوهش تأثير شش عامل نوع صنعت، اندازه، عمر، نسبت سرمایه به دارایی، نسبت بدهی به دارایی و هزینه¬ی تبلیغات بر سودآوری شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بررسی شده است. سودآوري نیز سه معیار بازده¬ی دارایی، بازده¬ی تعدیل شده دارایی و بازده سرمایه تعریف شده است. جامعه¬ی آماري مورد مطالعه اين پژوهش، شركت‌هايي بوده¬اند كه تا تاريخ 29/12/1380 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده و طي دوره¬ی انجام تحقيق نيز عضویت خود را در بورس اوراق بهادار مزبور حفظ کردند. برای آزمون فرضيه¬ها از رگرسیون چند متغیره با متغیر مجازی استفاده شده است.

يافته‌ها بيانگر آن هستند که اگر معيار سودآوري، بازده¬ی دارايي و بازده تعديل شده¬ي دارايي تعریف شود، متغیر هایی مانند اندازه، نسبت سرمايه به دارايي و نسبت بدهي به دارايي بر سودآوري تاثيرگذار است. اما  نوع صنعت، عمر و هزینه¬ی تبلیغات بر سودآوری بی¬تأثیر است. همچنین، اگر معيار سودآوري بازده¬ی سرمايه در نظر گرفته شود، نوع صنعت و اندازه¬ي شركت بر سودآوري تاثير دارد. اما  عمر، نسبت سرمایه به دارایی، نسبت بدهی به دارایی و هزینه¬ی تبلیغات بر سودآوری تأثیر ندارد. می توانید این تحقیق حسابداری را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

سود از جمله اطلاعات با اهميت در تصميمات اقتصادي بشمار مي رود. مطالعات و پژوهش¬هاي انجام شده درباره¬ي سود يكي از پرحجم ترين و بيشترين تلاش¬هاي پژوهشي را در تاريخ حسابداري تشكيل مي¬دهد. سود به عنوان راهنماي پرداخت سود تقسيمي، ابزارسنجش اثربخشي مديريت، و وسيله پيش¬بيني وارزيابي تصميم¬گيري¬ها، همواره مورد استفاده¬ی سرمايه¬گذاران، مديران و تحليل¬گران مالی بوده است (ثقفی،1373). بر همین اساس، محققان بسیاری سعی کردند عوامل موثر بر سودآوری شرکت¬ها را شناسایی کنند.

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

پیشینه تحقیق

نوع صنعت

اندازه¬ی شرکت

عمر شرکت

نسبت سرمایه به دارایی

نسبت بدهی به دارایی

هزینه¬ی تبلیغات

فرضیه¬ها، جامعه آماری، نمونه تحقیق و نحوه آزمون فرضیه¬ها

آزمون فرضیه¬ها

مقایسه¬ی آزمون ها و نتیجه¬گیری

پیشنهادها

محدوديت¬هاي تحقيق

پيشنهاد براي تحقيقات آينده

منابع

Keywords: نسبت سرمایه به دارایی اندازه شرکت بازده دارایی بازده¬ی تعدیل شده دارایی بازده¬ی سرمایه سودآوری
این برای گرایش های: حسابداری، کاربرد دارد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]

Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان علوم انسانی > حسابداری > گرایش ها > حسابداری > محصولات قابل دانلود حسابداری > تحقیق های آماده حسابداری > تحقیق حسابداری با عنوان عوامل مؤثر بر سودآوری شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران (فایل word)