دانلود پاورپوینت تحقیق روانشناسی با عنوان مهارت های زندگی (عزت نفس)

عزت نفس چه اثری در زندگی ما دارد؟ ویژگی های افراد با عزت نفس بالا چیست؟ این تحقیق روانشناسی به بررسی یکی از مهارت های زندگی با عنوان عزت نفس می پردازد. چنانچه نیاز به عزت نفس ارضاء نشود ، نیازهای گسترده تری  نظیر نیاز به آفریدن ، پیشرفت ، و یا درک و شناسایی استعدادهای بالقوه محدود می ماند. می توانید این تحقیق رشته روانشناسی را به صورت فایل پاورپوینت دانلود نمایید.
قیمت : 435,000 ریال
شناسه محصول : 2009931
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 36
نوع فایل های ضمیمه : powerpoint
حجم فایل : 315 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : پاورپوینت تحقیق روانشناسی با عنوان مهارت های زندگی (عزت نفس)

چکیده

عزت نفس ، عبارت است از احساس ارزشمند بودن . این حس از مجموعه ی افكار، احساسات ، عواطف و تجربیات ما در طول زندگی ناشی می شود. می اندیشیم كه فردی با هوش یا كودن هستیم  ، احساس می كنیم كه شخصی منفور یا دوست داشتنی هستیم ،  مورد قبول و اطمینان هستیم یا خیر؟ خودرا دوست داریم یا نداریم؟ مجموعه این برداشت ها و ارزیابی ها و تجاربی كه از خویش داریم باعث می شود كه نسبت به خود احساس خوشایند ارزشمند بودن ، یا بر عكس احساس ناخوشایند بی كفایتی داشته باشیم . همه ی افراد ، صرف نظر از سن، جنسیت، زمینه ی فرهنگی و جهت و نوع كاری كه در زندگی دارند ، نیازمند عزت نفس هستند. می توانید این تحقیق روانشناسی را به صورت فایلpowerpoint  دانلود نمایید.

مقدمه

عزت نفس ، برابر است با خودباوری واقعی . یعنی : خود را آن گونه كه هستیم باور كنیم و برای خشنودی خودمان و دیگران تلاش نماییم . عزت نفس واقعاً بر همه سطوح زندگی اثر می گذارد. در حقیقت ، بررسی های گوناگون حاكی از آن است كه چنانچه نیاز به عزت نفس ارضاء نشود ، نیازهای گسترده تری  نظیر نیاز به آفریدن ، پیشرفت ، و یا درك و شناسایی استعدادهای بالقوه محدود می ماند. به خاطر بیاورید هنگامی كه كاری را به بهترین نحو به پایان رسانده اید چه احساس خوشی به شما دست داده است. افرادی كه احساس خوبی نسبت به خود دارند ، معمولاً احساس خوبی نیز نسبت به زندگی خواهند داشت آنها می توانند با اطمینان به خود و اطرافیان ، با مشكلات و مسئولیت های زندگی مواجه شوند و از عهده آنها برآیند.

·         عزت نفس از دو بخش مهم تشکيل مي شود:  
باور خودتوانمندي به معناي داشتن اطمينان به توانائي فکر کردن . درک کردن . آموختن . انتخاب کردن و تصميم گيري براي خود .

·         احترام به خود يا داشتن حرمت نفس به معناي ارزش براي خود يعني آن که به خود حق بدهيم که زندگي کنيم و شاد باشيم .

عزت نفس چه شکلي دارد ؟ آيا مي توان آن را دررفتار افراد مشاهده نمود ؟

عزت نفس در ما وديگران به شکلهاي متفاوتي ظاهر مي شود اما به طورکلي عزت نفس را ميتوان در حالت چهره . رفتار . صحبت و حرکت اشخاص مشاهده کرد . برخورد باز و گشوده با انتقادها .راحتي در پذيرش اشتباهات نمونه هائي از شکل عزت نفس است . کلام و حرکات شخص داراي عزت نفس از کيفيت راحت برخوردار است . به عبارت ديگر طرز کلام و حرکات شخص داراي عزت نفس از کيفيت راحت برخوردار است . به عبارت ديگر طرز کلام و حرکات شخص نشان مي دهد که او در جنگ با خويشتن نيست و با ديگران نيز جنگي ندارد . هماهنگي ميان آنچه شخص مي گويد و انجام مي دهد يعني از خود پنهان نمي شود و با خود در جنگ و ستيز نيست . دروغ . رياکاري و پنهانکاري در افراد داراي عزت نفس سالم وجود ندارد .

عزت نفس و اعتماد به نفس

عزت نفس واقعی مانند اعتماد به نفس نیست . اعتماد به نفس دانشی است که به شما می گوید : شما در یک فعالیت ف احتمالاً موفق خواهید بود ، زیرا در فعالیت های مشابه در گذشته موفق بوده اید . در حالی که عزت نفس توانایی دوست داشتن و احترام به خود چه به هنگام شکست و چه به هنگام پیروزی است .

اعتماد به نفس واقعی چیست ؟

اعتماد به نفس حقیقی یک حس درونی است ، بدون وابستگی به جهان خارج ، رویدادها ، موفقیت ها ، شکستها ، و افراد دیگر . اما عزت نفس و اعتماد به نفس واقعی بسیار نادر و کمیاب است ، زیرا اغلب اعتماد به نفس ها کاذب و نقابی برای پنهان کردن اعتماد به نفس پایین است.

فهرست مطالب

·         ویژگی های شخصی كه عزت نفس بالا  دارد

·         آيا داشتن باور خود توانمندي و احترام به خود به اين معنا است که هرگز اشتباه نکنيم ؟

·         وقتي عزت نفس فردي پائين باشد چه نشانه هايي دارد ؟

·         تعيين کننده ميزان عزت نفس چيست ؟

·         عزت نفس و اعتماد به نفس

·         ویژگیهای افراد دارای اعتماد به نفس پایین

·         اعتماد به نفس واقعی چیست ؟

·         اعتماد به نفس کاذب

·         خصوصیات افراد با اعتماد به نفس بالا

·         روش های مثبت اندیشی

 

 

Keywords: عزت نفس اعتماد به نفس مثبت اندیشی
این برای گرایش های: روانشناسی ‌بالینی، کاربرد دارد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]