دانلود تحقیق مهندسی برق با عنوان جبران دینامیک برق راکتیو در فالت های مختلف در سیستم برق (فایل word)

استات کام (STAT COM) یا همان جبران کننده استاتیک سنکرون بر اساس کانورتر VCS است که برای تنظیم ولتاژ در سیستم انتقال نیرو و شبکه توزیع برق بکار گرفته می شود. «استات کام » می تواند به سرعت VAR مورد نیاز در طول فالت های (قطع و وصل های برق) سیستم برای حمایت (ساپورت) ولتاژ را تأمین کند. پیش نیازهایی برای رسیده به هدف مورد نظر ما یعنی تأمین برق مستمر و با کیفیت وجود دارد که در این مقاله آنها را می خواهیم بطور دقیق شرح دهیم. می توانید این تحقیق رشته مهندسی برق را به صورت فایل word دانیود نمایید.
قیمت : 765,000 ریال
شناسه محصول : 2009779
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 12
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 717 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق مهندسی برق با عنوان جبران دینامیک برق راکتیو در فالت های مختلف در سیستم برق (فایل word)

چکیده

استات کام (STAT COM) یا همان جبران کننده استاتیک سنکرون بر اساس کانورتر VCS است که برای تنظیم ولتاژ در سیستم انتقال نیرو و شبکه توزیع برق بکار گرفته می شود. «استات کام » می تواند به سرعت VAR مورد نیاز در طول فالت های (قطع و وصل های برق) سیستم برای حمایت (ساپورت) ولتاژ را تأمین کند. پیش نیازهایی برای رسیده به هدف مورد نظر ما یعنی تأمین برق مستمر و با کیفیت وجود دارد که در این مقاله آنها را می خواهیم بطور دقیق شرح دهیم برای مثال استفاده از PWM (مدولاسیون عرض – پالس) برای VSC مبتنی بر اپلیکیشن های استات کام را با ذکر جزئیات تقدیم حضورتان خواهیم کرد در ضمن محدودیتهای اجزای VSC بدون کارکردهای PWM در طول و بعد از قطع و وصل های سیستم را بررسی خواهیم کرد. در این مقاله استراتژی PWM اضطراری برای جلوگیری از نوسانات و اختلالات در شبکه انتقال و توزیع نیرو را توضیح می دهیم همانطور که می دانید قطع و اختلال در سیستم انواع گوناگون با علت های مختلف دارد برای نقد و بررسی این موضوع ما از مقالات شبیه سازی با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری کمک گرفتیم نتایج شبیه سازی ها و تحقیقات تئوری نشان دهنده حضور مثبت رویکرد پیشنهادی در این پژوهش برای پیشگیری از قطع و وصل های مورد ، افت توان سیستم و نهایتاً رسیدن به تنظیم مناسب ولتاژ متناسب با کاربری های مختلف شهری و صنعتی می باشد. می توانید این تحقیق رشته مهندسی برق را به صورت فایل word دانیود نمایید.

مقدمه

کنترلرهای FACTS یا همان کنترل گرهای سیستم انتقال AC انعطاف پذیری بعنوان یک راه حل موثر و کارآمد موجب بهبود قابلیت انتقال برق و پایداری شبکه با توجه به افزایش کارایی توزیع برق و تنظیم ولتاژهای شین می شود کامپیوترهای VAR استاتیک و کامپنیتورهای TCSC برخی از کنترل کننده های همه کاره (چند منظوره) FACTS عمدتاً شامل کامپنسیتورهای STAT COM را معرفی کرده است STAT COM یکی از وسایل مرتبط با تاسیسات و تجهیزات برقی است که در سالهای اخیر توجه زیادی را در بین محققان و مراکز علمی و مهندسی بوجود آورده است و نقش مهمی در توسعه شبکه برق و کاهش اختلالات و نوسانات جریان برق و قطع و وصل های بی مورد و ... ایفا می کنند.

برق CUSTOM یک ایده جدید است که هدفش ارائه برق با کیفیت و پایدار با توجه به انعطاف پذیری بالا متناسب با کاربری های مورد نیاز مشتریانش می باشد از سوی دیگر برای کنترل و مدیریت بهینه برق راکتیو ما نیازمند کانورترهای سوییچ کننده ی الکترونیک هستیم STAT COM مبتنی بر کانورتر VSC برای تنظیم ولتاژ در شبکه توزیع برق و خطوط انتقال نیرو مورد استفاده می باشد STAT COM می تواند به سرعت VAR دینامیک را ساپورت کرد و در طول قطع و وصل های سیستم می تواند موجب حمایت ولتاژ و رفع نوسانات می شود در این مقاله ما قصد داریم یک روش جدید به نام استراتژی PWM اضطراری برای جلوگیری از مشکلات بالقوه و احتمالی را معرفی می کنیم خصوصیات و ویژگی های مثبت و منفی آن را تشریح می کنیم و سرانجام شبیه سازی ها را در یک سیستم برق (2 شین) امتحان و آزمایش خواهیم کرد تا ببینیم رویکرد مورد نظر در عمل و در کاربرد چه ننایجی خواهد داشت.

ساختار اساسی VSC

نمودار یک نشان دهنده، توپولوژی کانورتر منبع ولتاژ با 48 پلاس برای استفاده از STAT COM می باشد VSC شامل چهار کانورتر NPC است که بصورت سریالی بوسیله چهار کوپلینگ ترانسفورمر با یکدیگر مرتبط هستند قسمت اول ترانسفورمر بصورت سری مرتبط است که در نمودار یک نشان داده شده است عملکرد و کارایی STATCOM تحت شرایط مشکل آفرین مثل قطعی سیستم از انواع قطعی L.G یا قطع و وصل های LLL-G مورد ارزیابی و مطالعه قرار می دهیم تا مزایا و معایب سیستم را مشخص کرده و حتی المقدور در رفع این مشکلات، کاری کنیم.

فهرست مطالب

·         چکیده

·         مقدمه

·         ساختار اساسی VSC

·         استراتژی کنترل

·         شبیه سازی تحت شرایط مشکل آفرین همچون قطع LLL-G

·         بخش پایانی: قطع سیستم از نوع LLL-G

·         نتیجه گیری

Keywords: STAT COM – VSC – PWM –قطع ( FAULT) سیستم
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links