حقوق

ماهيت جذاب رشته حقوق براي کساني که به استدلال و منطق و درک قوانين و مقررات علاقه دارند و همچنین درآمدزايي بالاي رشته حقوق باعث محبوبیت این رشته شده است. هدف رشته حقوق تربیت كارشناسانی است كه بتوانند در مشاغلی چون قضاوت، وكالت ، سردفتری اسناد رسمی و كارشناسی حقوق انجام وظیفه نمایند.

تمام روابط اجتماعی كه آثار حقوقی از آن ایجاد می‌شود، موضوع علم حقوق قرار می‌گیرد. حال این روابط می‌تواند مربوط به روابط خصوصی مردم گردد كه حقوق خصوصی نامیده می‌شود و یا روابط دولت و مردم را شامل شود كه به حقوق عمومی معروف است.

به عبارت دیگر حقوق عمومی شامل حقوق قوای سه گانه کشور، حاکمیت و آنچه مربوط به اداره کشور است، می شود و حقوق خصوصی به روابط بین خود مردم می پردازد که مهمترین آنها روابط تجاری است که عامل ایجاد رشته حقوق تجارت شده است و یا مسائل مربوط به حقوق مدنی است که از آن جمله می توان به اموال، مالکیت، قراردادها، مسوولیت هایی که اشخاص در خطاهایی که مرتکب می شوند برایشان به وجود می آید مثل مسوولیت ناشی از حوادث، قواعد مربوط به ارث، وصیت، ولادت، اقامتگاه اشخاص و دهها مورد دیگر اشاره کرد.

پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) در نظر دارد تا با بهره گیری از ظرفیت های علمی استادید و دانشجویان رشته حقوق و تجارب حقوق دانان محیطی علمی و تجربی در خصوص مسائل حقوقی ایجاد نماید. 

رشته حقوق گرایش های بسیار متنوعی دارد. گرایش های رشته حقوق بسیار تخصصی بوده و مرز بین آنها کاملا مشخص است. در ادامه با مهمترین گرایش های رشته حقوق آشنا می شوید.


تعداد بازدید : 28790


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید