Skip Navigation Links

مردم شناسی

رشته مردم شناسی یکی از رشته های علوم اجتماعی است که رویکرد ویژه ای به موضوع فرهنگ دارد. مردم شناسی با پذیرش این اصل که نقش فرهنگ‌ در ساختارهای‌ اجتماعی‌ نقش‌ بسیار مهم‌ و تعیین‌ كننده ای‌ است، به مطالعه‌ فرهنگ‌ از دیرباز تا کنون و در جوامع‌ مختلف‌ پرداخته و می کوشد تا با مطالعه‌ سیر تحول‌ فرهنگ‌، علل‌ تغییرات‌ فرهنگی‌ و كاربرد آن در جوامع‌ مختلف‌ را بیابد. فرهنگ و توسعه، مردم شناسی شهری، روستایی، ایل شناسی، باستان شناسی، موزه داری و تکنیک ضبط اسناد نمونه موضوعات تخصصی است که دانشجویان گرایش مردم شناسی به مطالعه آن می پردازند.

تحقیقات مردم شناسان درباره زندگی اقوام مختلف شواهد جالب و قابل استنادی از زندگی اجتماعی انسان را بدست می دهد و روانشناسان اجتماعی و جامع شناسان از حاصل این مطالعات کمک بسیار می گیرند.

با توجه به کاربردهای علم مردم شناسی در علوم مختلف و ضرورت پژوهش های تخصصی در این زمینه، دوره کارشناسی ارشد مردم شناسی با هدف تربیت متخصصینی طراحی شد که با دانش و تخصص خود بتوانند نیازهای علمی جامعه را در حوزه مردم شناسی پاسخ گویند و با فعالیت های پژوهشی خود بتوانند گره ای از مشکلات موجود در این حوزه باز کنند.


تعداد بازدید : 2619


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید