مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک به پیاده سازی علم فیزیک می پردازد و با استفاده از مفاهیم پایه فیزیک و ریاضی به بررسی و توصیف حرکات اجسام و نیرو های وارد بر آن می پردازد. یک مهندس مکانیک علاوه بر علم مکانیک باید بسیاری از علوم دیگر را یاد گرفته و بعضی از هنرها را نیز به دست آورده باشد. شاید بتوان گفت که رشته مهندسی مکانیک ، رشته تحلیل و طراحی سیستم‌های دینامیکی و استاتیکی است.

رشته مهندسی مکانیک موضوعات بسیار  زیادی را تحت پوشش قرار می دهد و از این رو شاید جامع ترین رشته مهندسی بشما بیاید. محاسبات‌ فنی‌، مدلسازی‌ و شبیه‌سازی‌، طراحی‌ و تهیه‌ نقشه‌ها، تدوین‌ روش‌ ساخت‌، تولید و آزمایش‌ تمامی‌ ماشین‌ آلات‌ و تأسیسات‌ موجود در دنیا، با تکیه‌ بر توانایی‌های‌ مهندسین‌ مکانیک‌ انجام‌ می‌گیرد.  

گروه مهندسی مکانیک پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) در نظر دارد تا با بهره گیری از توانمندی های علمی و فنی اساتید، مهندسین و دانشجویان رشته مهندسی مکانیک محیطی پویا در جهت تبادل دانش و تخصص رشته مهندسی مکانیک فراهم آورد. گرایش های رشته مهندسی مکانیک و خدمات پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) برای رشته مهندسی مکانیک در ادامه همین صفحه قابل مشاهده است.


تعداد بازدید : 25110


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید