دانلود مقاله ترجمه شده کاردینگ الیاف پشم پست (پشم نامرغوب و کم استحکام که شانه نمی شود)


چطور این مقاله مهندسی نساجی را دانلود کنم؟

فایل انگلیسی این مقاله با شناسه 2009519 رایگان است. ترجمه چکیده این مقاله مهندسی نساجی در همین صفحه قابل مشاهده است. شما می توانید پس از بررسی این دو مورد نسبت به خرید و دانلود مقاله ترجمه شده اقدام نمایید

قیمت :
730,000 ریال
شناسه محصول :
2009519
سال انتشار:
1996
حجم فایل انگلیسی :
958 Kb
حجم فایل فارسی :
1 مگا بایت
نوع فایل های ضمیمه :
pdf+word
کلمه عبور همه فایلها :
www.daneshgahi.com

عنوان فارسي

کاردینگ الیاف پشم پست (پشم نامرغوب و کم استحکام که شانه نمی شود)

عنوان انگليسي

Carding of Tender Wool

نویسنده/ناشر/نام مجله

Textile research journal

این مقاله چند صفحه است؟

این مقاله ترجمه شده مهندسی نساجی شامل 9 صفحه انگلیسی به صورت پی دی اف و 21 صفحه متن فارسی به صورت ورد تایپ شده است

چکیده فارسی

 کیده

این مقاله به عنوان اولین مقاله در بین دو مقاله در مورد یک مدل مفهومی جدید از شکستگی الیاف در حین  انجام عملیات کاردینگ(مرحله ای از ریسندگی شامل باز کردن، تمیز کردن و مخلوط کردن الیاف) می باشد. این مدل حاصل تحقیقات انجام گرفته توسط یکی از محققان (نویسندگان) بوده است، و در نتیجه تفسیر و توضیح در رابطه با توزیع الیاف تک رشته (تک لیف) در امتداد طول الیاف پس از عملیات کاردینگ ارائه شده است. این مقاله، ابتدا مدل­ های مفهومی اساسی در رابطه با چگونگی تأثیر عملیات کاردینگ بر روی الیاف تک رشته ای را توسعه داده و پایه و اساس مدل های شبیه سازی کامپیوتری را به منظور توسعه مدل نظری ( تئوری) راه اندازی می نماید. الیاف به صورت سیستماتیک و مطابق با توزیع دو متغیره منطقه طول اولیه و به صورت تک لیف در معرض شبیه سازی فرضی پارامترهای کاردینگ انتخاب می­ شوند. سطح مقطع عرضی الیاف در امتداد طول آنها و همچنین تأثیر سستی(استحکام کم ) الیاف به طور موثر بررسی می ­شود. در نهایت توزیع طولی الیاف جهت ارزیابی عملکرد عملیات کاردینگ، و همچنین طول نهایی الیاف پس از عملیات کاردینگ پردازش می ­شوند.

-1مقدمه

دستیابی به یک درک نظری بهتر از الیاف فیلامنتی و الیاف پشم که بر توزیع طولی نهایی الیاف پشم پس از فرایند ریسندگی اثرات فراوان دارد، بسیار مورد استفاده است. مطالعات قبلی انجام گرفته توسط Carnaby و دیگر  محققان، در رابطه با شکستگی الیاف در حین عملیات کاردینگ ]1، 8[ و همچنین بر اساس کارهای پیشین انجام شده توسط Meyer و همکارانش می باشد]5[.

در این مقاله، ما بر اساس این رویکرد عمل می ­کنیم. پایه و اساس مطالعات قبلی انجام گرفته، مربوط ساختن توزیع طولی نهایی و اولیه الیاف با استفاده از ادغام صریح و روشنی از کارهای انجام شده توسط Meyer و همکارانش می باشد. اگرچه، این رویکرد تمامی الیاف را با در نظر گرفتن آنها به صورت یک میله یکنواخت ارزیابی می کند، به عنوان مثال، استحکام الیاف و تغییرات استحکام اینگونه بررسی می شوند. در حالیکه، پارامتر استحکام الیاف نقش بسیار مهمی را در اجرای فرایند(پردازش)، تعامل با طول الیاف در حین بافندگی، و حداقل به تنهایی به عنوان فاکتور طول مهم است. قابل توجه ترین حالت این تأثیرات این است که، زمانیکه لیف پشم سست و کم استحکام کاردینگ می شود( باز کردن، تمیز کردن و مخلوط کردن الیاف توسط زننده ها)، نتیجه بدست آمده(الیاف خروجی) با کاردینگ پشم معمولی به طور قابل ملاحظه ای متفاوت می باشد…


 

کاردینگ الیاف :کلمات کلیدی

چکیده انگلیسی

Abstract

This is the first of two papers dealing with a new conceptual model of fiber breakage in carding. This model is a departure from the integrated approach previously taken  by one of the authors, and instead builds up the description of fiber length distributions after carding from the contributions of individual fibers. This paper first develops the underlying conceptual model of how carding affects individual fibers, and sets up the basis for a computer simulation model to be developed from the theoretical model. Fibers are chosen systematically according to an initial length-area bivariate distribution and are individually subjected to hypothetical capture by a single carding element. The fiber’s cross-sectional area along its length is explicitly considered, including the effects of fiber tenderness. The resulting fiber length-area distribution is then processed to yield the familiar hauteur and barbe length after carding.

 

Keywords: Tender Wool
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]
 مقاله مهندسی نساجی با ترجمه
Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی نساجی > مقاله های مهندسی نساجی و ترجمه فارسی آنها > کاردینگ الیاف پشم پست (پشم نامرغوب و کم استحکام که شانه نمی شود)
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید