دانلود مقاله ترجمه شده نوکاردیوسیس ریوی در کودکی سه ساله


چطور این مقاله پزشکی را دانلود کنم؟

فایل انگلیسی این مقاله با شناسه 2002460 رایگان است. ترجمه چکیده این مقاله پزشکی در همین صفحه قابل مشاهده است. شما می توانید پس از بررسی این دو مورد نسبت به خرید و دانلود مقاله ترجمه شده اقدام نمایید

قیمت :
880,000 ریال
شناسه محصول :
2002460
سال انتشار:
1967
حجم فایل انگلیسی :
1 Mb
حجم فایل فارسی :
1 مگا بایت
نوع فایل های ضمیمه :
Word+Pdf
کلمه عبور همه فایلها :
www.daneshgahi.com

عنوان فارسي

نوکاردیوسیس ریوی در کودکی سه ساله

عنوان انگليسي

Pulmonary nocardiosis in a 3-year-old child

نویسنده/ناشر/نام مجله

Thorax

این مقاله چند صفحه است؟

این مقاله ترجمه شده پزشکی شامل 8 صفحه انگلیسی به صورت پی دی اف و 17 صفحه متن فارسی به صورت ورد تایپ شده است

چکیده فارسی


چکیده

تا سال 1960، 179 مورد از سرایت استروئیدهای نوکاردیا در متون در سرتاسر جهان توضیح داده شده بودند. 17 مورد در بچه ها تا سال 1963 گزارش شد. این موجود زنده خورنده ای شناخته شده در طبیعت است که احتمالا در سر تا سر جهان منتشر شده است. ممکن است ابتلا اولیه باشد اما در بیمارانی با بدخیمی، بیمرایهای ایمنی و توبرکولوسیس رایج است. سولفونامیدها بویژه سولفادیازین داروهایی انتخابی در درمان هستند؛ ارزش آنتی بیوتیکها کمتر مشاهده شده است. نشانه های درمان جراحی تا کنون تعریف نشده اند. ما موارد دیگری از نوکاردیوسیس ریوی را در کودکی سه ساله ثبت کردیم.

مقدمه

سرایت استروئیدهای نوکاردیا اولین بار در احشام در گوادولوپ توسط (نوکارد 1888)  تعریف شد. این بیماری که بعنوان سرجه شناخته شده است و شبیه به بیماری قارچی آرواره است اما از این جهت که موجود زنده به صورت هوازی رشد می کند تفاوت دارد. این عارضه با رخداد گرفتگی های متعدد و خشک شدن سینوس ها، گرفتار کردن ریه و لاغری منجر به مرگ همراه است. اخیرا این موجود از بزها، اسب ها و سگها جدا شده است البته بعنووان خورنده ای عادی در خاک وجود دارد (ویلسون و مایلز 1964).

(اپینگر 1890) اولین مورد ابتلای انسانی را دو سال بعد از قرنطینه ی موجود توسط نوکارد گزارش داد.  طی 25 سال، 22 نفر گزارش شدند و 15 نفر آنها از اروپا بودند (هانتر، ویکاکس و ولف 1954). (مورای، فینگولد، فرومن و ویل 1961) 179 مورد ابتلا را در سرتاسر جهان تا سال 1960 گزارش دادند که بیشتر آنها از ایالات متحده بودند.

گزارش های مربوط به موارد  نارکودیوسیس ریوی در انگلستان تنها دو بار طی 60 سال بوده اند. فولرتون در رساله های میلوری 1910 چندین مثال از این سرایت را در موجودی گزارش می دهد که استپتوتریکس نامیده می شود و دو مورد مثالهای ناکودیوسیس ریوی هستند. (هانتر و همکارانش 1954) زن 50 ساله ایرا با آماس پوستی شدیدا تعریف کردهاند که دچار ناکودیوسیس ریوی با جراحتهای بیشمار توبرکولوسیس داشت..

نوکاردیوسیس ریوی نوکاردیوسیس :کلمات کلیدی

چکیده انگلیسی


Abstarct

Until 1960, 179 cases of infection with Nocardia asteroides had been described in the world literature. Seventeen cases in children were reported by 1963. The organism is a common saprophyte in nature with probably a world-wide distribution. Infection can be primary but is more common in patients with underlying malignancy, auto-immune disease or preceding tuberculosis. Sulphonamides, particularly sulphadiazine, are the drugs of choice in treatment; the value of antibiotics is less clearly established. The indications for surgical treatment have not yet been defined. We record a further case of primary pulmonary nocardiosis in a 3-year-old child

Keywords: Pulmonary nocardiosis
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]
 مقاله پزشکی با ترجمه
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید