دانلود مقاله ترجمه شده چالشهای تجزیه ای در تجزیه تنفس و کاربرد آن در کنترل کردن در معرض گذاری


چطور این مقاله شيمی را دانلود کنم؟

فایل انگلیسی این مقاله با شناسه 2000634 رایگان است. ترجمه چکیده این مقاله شيمی در همین صفحه قابل مشاهده است. شما می توانید پس از بررسی این دو مورد نسبت به خرید و دانلود مقاله ترجمه شده اقدام نمایید

قیمت :
1,235,000 ریال
شناسه محصول :
2000634
سال انتشار:
2013
حجم فایل انگلیسی :
575 Kb
حجم فایل فارسی :
191 کیلو بایت
نوع فایل های ضمیمه :
Pdf+Word
کلمه عبور همه فایلها :
www.daneshgahi.com

عنوان فارسي

چالشهای تجزیه ای در تجزیه تنفس و کاربرد آن در کنترل کردن در معرض گذاری

عنوان انگليسي

Analytical challenges in breath analysis and its application to exposure monitoring

نویسنده/ناشر/نام مجله

Trends in Analytical Chemistry

این مقاله چند صفحه است؟

این مقاله ترجمه شده شيمی شامل 12 صفحه انگلیسی به صورت پی دی اف و 41 صفحه متن فارسی به صورت ورد تایپ شده است

چکیده فارسی

چکیده

علاقه رو به رشدی در استفاده از تجزیه تنفس برای کنترل فیزیولوژی انسان و در معرض بودن با اجسام سمی یا آلودگیهای محیطی وجود دارد.

 این مقاله مروری بر وضعیت در جریان روشهای نمونه برداری، ابزارهای جمع آوری و روش شناسیهای تغلیظ نمونه مورد استفاده برای تجزیه بخار تنفسی بازدم تمرکز کرده است. ما پارامترهای مختلف موثر بر هر یک از مراحل بالا را با در نظر گرفتن نیازمندی های تجزیه تنفس در ارزیابی های در معرض گذاری و نیاز به تجزیه ترکیبات مورد نظر در سطوح زیر  ppbvبحث می کنیم.

بالاخره، ما کاربردهای عملی تجزیه در معرض گذاری را در دو دهه گذشته خلاصه می کنیم. 

کلیدواژه ها: تجزیه تنفس، آلوده کننده محیطی، در معرض بودن، فیزیولوژی انسان، کنترل کردن، جمع آوری نمونه، تغلیظ نمونه، استخراج میکرو فاز جامد (SPME)، ماده سمی، ترکیب آلی فرار (VOC)

1-مقدمه

اگرچه قبلا˝پزشکان یونان قدیم می دانستند که بوی خاص تنفس بازدم می تواند به بیماری خاصی مربوط باشد، امروزه موضوع این است که تجزیه تنفسی در حال آغاز شدن است تا محدوده وسیعی ازکاربردهای عملی را پیدا کند. علاقه به تجزیه ترکیبات آلی فرار در تنفس بطور قابل توجهی از اوایل 1970 افزایش یافته است، زمانی که پاولینگ  و همکاران ]1[ روش کروماتوگرافی گازی را برای تجزیه نمونه های تنفسی گزارش کردند.

تجزیه تنفس مزایای زیادی دارد که مخلوق یک تکنیک غیر تهاجمی است زمانی که کنترل فیزیولوژیکی یک شخص یا در معرض گذاری در مقابل اجسام سمی یا آلودگی های محیطی است. در مقایسه با تجزیه خون و اوره، تجزیه تنفس برای مطالعه بالقوه اجزاء و نمونه برداری مکرر خیلی قابل قبول تر است که احتمالا کمتر دیده شده است که ناخوشایند باشد.

همچنین اندازه گیری آنالیتهای فاز گازی در یک زمینه گازی ( به عنوان مثال تنفس) نسبت به زمینه های بیولوژیکی خیلی پیچیده، ساده تر است. نمونه های تنفسی می توانند در دو زمینه مهم مورد استفاده قرار گیرند:..

 

تجزیه تنفس استخراج میکرو فاز جامد ترکیب آلی فرار (VOC) :کلمات کلیدی

چکیده انگلیسی


Abstract

There is an increasing interest in the use of breath analysis for monitoring human physiology and exposure to toxic substances or environmental pollutants

This review focuses on the current status of the sampling procedures, collection devices and sample-enrichment methodologies used for exhaled breath-vapor analysis. We discuss the different parameters affecting each of the above steps, taking into account the requirements for breath analysis in exposure assessments and the need to analyze target compounds at sub-ppbv levels

Finally, we summarize the practical applications of exposure analysis in the past two decades

 
Keywords: Breath analysis Environmental pollutant Solid-phase microextraction Volatile organic compound
این برای گرایش های: شیمی کاربردی، کاربرد دارد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]
 مقاله شيمی با ترجمه
Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان علوم پايه > شيمی > مقاله های شيمی و ترجمه فارسی آنها > چالشهای تجزیه ای در تجزیه تنفس و کاربرد آن در کنترل کردن در معرض گذاری
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید