دانلود پایان نامه حقوق با عنوان رویکردهای پیشگیرانه در قوانین ایران نسبت به اخلال در نظام پولی و بانکی (powerpoint)

در قوانین ایران چه رویکردهای پیشگیرانه ای نسبت به اخلال در نظام پولی و بانکی وجود دارد ؟ مجموعه نظام قوانین ایران و اهمیت مقابله با اخلال در نظام پولی و بانکی کدام است؟ می توانید این پروژه رشته حقوق را به صورت powerpoint دانلود نمایید.
قیمت : 485,000 ریال
شناسه محصول : 2010578
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار: 1398
تعداد صفحات فارسي : 26
نوع فایل های ضمیمه : powerpoint
حجم فایل : 395 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : پایان نامه حقوق با عنوان رویکردهای پیشگیرانه در قوانین ایران نسبت به اخلال در نظام پولی و بانکی (powerpoint)

چکیده

 جرایم اقتصادی یکی از چالش های جوامع در جهان کنونی بویژه در کشورهای در حال توسعه است. توسعه فناوریهای نوین از قبیل فناوری اطلاعات، شرایط و گستره جرایم اقتصادی را تحت تأثیر قرار داده است. این نوع جرایم یکی از عوامل مهمی است که امنیت کشورها را مورد تهدید قرار می دهد. گسترش جرایم اقتصادی که ناشی از نادیده گرفتن نظامات و مقررات موضوعه در جریان پولی و مالی کشور و مانع دستیابی دولت به اهداف ملی در حوزه امنیت اقتصادی شده جریان عمومی امور را به مخاطره می اندازد. جرایم اقتصادی و فساد در ایران به گواهی مستندات داخلی و بین المللی از یک سو و اذعان مسئولین مربوطه و اخبار روزنامه ای و باور مردمی از سوی دیگر، به یک معضل بسیار بزرگ تبدیل شده است. شرایط رشد اقتصادی کشور، برنامه های توسعه بخشی، حساسیت افکار عمومی، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات، تأثیر جرایم اقتصادی بر رقابت پذیری و سایر مؤلفه های کسب و کار، حساسیت مقامات عالی نظام، الزامات سند چشم انداز و قوانین برنامه ای از جمله عواملی هستند که اهمیت برخورد با جرایم اقتصادی را افزایش داده اند. با این حال چالش های در پیشگیری و کنترل جرایم اقتصادی و مبارزه با آن وجود دارد. از جمله این چالش ها عدم تعریف جرم اقتصادی و بالطبع عدم تعیین مصادیق آن، پراکندگی و بعضا نامناسب بودن قوانین، هماهنگی و ارتباط ضعیف بین نهادهای مسئول پیشگیری و مبارزه با جرایم اقتصادی، ضعف آمار و اطلاعات و ... را می توان نام برد. می توانید این پروژه رشته حقوق را به صورت powerpoint دانلود نمایید.

بیان مسئله

مبارزه و مقابله با فساد در نظام اداری کشورها در ابعاد مختلف آن به ویژه فسادهای مالی و اقتصادی به خصوص در نظام های در حال گذار از وضعیت های سنتی به مدرن از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد. بی تردید چنانچه دامنه فعالیت های اقتصادی غیرقانونی در جامعه از طریق سوء استفاده از اقتدار دولتی برای تأمین منافع خصوصی اشخاص و یا طبقه خاصی رواج پیدا کنند در نتیجه باعث کاهش رشد اقتصادی و عدم کارآیی فعالیت های اقتصادی و برنامه های مدون اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دولت نیز خواهد شد. شبکه بانکی به عنوان جایگاه اصلی حفظ و نیز مدیریت پول و سرمایه کشور از جایگاه خاصی برخوردار می باشد. سلامت نظام بانکی، امروزه یکی از مهم ترین مؤلفه ها و عناصر تشکیل دهنده نظام اجتماعی و اقتصادی جوامع است که گاه ارتباط تنگاتنگی با نظام سیاسی آنها نیز پیدا می کند.


Keywords: جرایم اقتصادی پیشگیری نظام پولی و بانکی
این برای گرایش های: حقوق جزا و جرم شناسی، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان علوم انسانی > حقوق > گرایش ها > حقوق جزا و جرم شناسی > محصولات قابل دانلود حقوق جزا و جرم شناسی > پروژه های آماده حقوق جزا و جرم شناسی > پایان نامه حقوق با عنوان رویکردهای پیشگیرانه در قوانین ایران نسبت به اخلال در نظام پولی و بانکی (powerpoint)