دانلود تحقیق تاریخ با عنوان تماشاخانه کولوسئوم در ایتالیا (فایل word)

کولوسئوم (Colosseum) یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری جهان در ایتالیا و بزرگ‌ترین تماشاخانه در رم و جزء میراث گردشگری یونسکو است. این بنا دارای معماری، مهندسی و همچنین گذشته‌ی بسیار شگفت‌انگیز ایتالیایی است که اکنون آن را به نمادی برای کشور ایتالیا و رم مبدل کرده است. می توانید این تحقیق رشته هنر و تاریخ را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 470,000 ریال
شناسه محصول : 2010566
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 13
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 1 Mb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق تاریخ با عنوان تماشاخانه کولوسئوم در ایتالیا (فایل word)

چکیده

کولوسئوم  (Colosseum) یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری جهان در ایتالیا و بزرگ‌ترین تماشاخانه در رم  و جزء میراث گردشگری یونسکو است. این بنا دارای معماری، مهندسی و همچنین گذشته‌ی بسیار شگفت‌انگیز ایتالیایی است که اکنون آن را به نمادی برای کشور ایتالیا و رم مبدل کرده است. می توانید این تحقیق رشته هنر و تاریخ را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

تماشاخانه کولوسئوم شاهد اعدام‌ها و نبردهای خونین گلادیاتورها با یکدیگر و یا با حیوانات وحشی بوده است تا باعث سرگرمی تماشاچی‌ها، امپراطور و اشرفایان باشد.

کولوسئوم یا کلوسیوم (نام باستانی: Amphitheatrum Novum یا Amphitheatrum Flavium، به ایتالیایی: Colosseo، به لاتین) Colosseum یک تماشاخانه در شهر رم در ایتالیا است. کولوسئوم بزرگترین تماشاخانه در امپراتوری روم بوده‌است. کولوسئوم ظرفیتی میان ۵۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ نفر و ۸۰ در ورودی داشته‌است. ساخت کولوسئوم توسط وسپاسیان بین سالهای ۶۹ تا ۷۰ میلادی پایه‌گذاری شد. پس از آن پسرش تیتوس در سال ۸۰ میلادی کار ساخت آن را در زمین‌های باتلاقی میان تپه‌های اسکوئیلین و کائلین تمام کرد. البته پس از او دومیتیان (برادر تیتوس) در کولوسئوم تغییراتی اعمال کرد. به عنوان اولین آمفی تئاتر دائمی در روم کامل کرد.

امروزه بیش‌تر کولوسئوم را با تاریخ خونین نبرد گلادیاتورها در آن می‌شناسند. در کولوسئوم گلادیاتور با یکدیگر یا با حیوانات وحشی می‌جنگیدند و اسباب سرگرمی تماشاچیان خود را (که اغلب از اشراف بودند) فراهم می‌کردند. برخی اعدام‌ها (مانند اعدام با رهاسازی حیوانات وحشی) نیز در کولوسئوم انجام می‌شده‌است.مراسم افتتاحیه کولوسیوم با کشتار ۹ هزار حیوان غیر اهلی برگزار شد. در کولسیوم زنان و مردان از هم جدا بودند. جایگاه زنان درطبقه پنجم بود، که دید بسیار بدی به میدان داشت. جایگاه مخصوص زنان درکولوسیوم بسیار ناامن و خطرناک بود، چرا که سکوهای آنها با طناب‌هایی نگه داشته می‌شد که هر از چندی پاره می‌شدند و زنان از ارتفاع ۵۰ متری به پایین سقوطی مرگبار می‌کردند اما جایگاه مردان بسیار امن بود، آنها بر روی سکوهای سنگی می‌نشستند. کولوسیوم محل برگزاری جشنهای امپراتور و مردم رم بود.

سنت بید پیشگویی کرده بود که: “تا زمانی که کولوسئوم استوار است رم نیز استوار است، آن‌گاه که کولوسئوم سقوط کند روم نیز سقوط خواهد کرد، آن‌گاه که روم سقوط کند، دنیا هم سقوط خواهد کرد.

فهرست مطالب

مقدمه     3

کولوسئوم یا آمفی تئاتر فلاویان 5

تاریخچه  و ساختار کلوسئوم   6

مصالح    6

تفاوت جایگاه زنان و مردان   7

قتل‌گاه تاریخ بشریت 7

تخریب و بازسازی  8

سازه       8

نمای بیرونی کولوسئوم ، نمای بیرونی در شب      10

نمایی از داخل کولوسئوم       10

کولوسئوم؛ تماشاخانه خونین رومی‌ها     10

سخن آخر 13


Keywords: کولوسئوم جاذبه‌های گردشگری ایتالیا رم
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. همچنین این در گرایش های: کلیه گرایش ها، می تواند کاربرد داشته باشد. [ برچسب: ]