دانلود تحقیق پزشکی با عنوان اصول مراقبت از سالمندان (فایل word)

آیا می دانید چگونه پیر می شویم؟ چگونه سالمندی اتفاق می افتد؟ به راستی تعریف پیری چیست؟ آیا ظهور و بروز پیری در همه اعضاء بدن انسان به طور همزمان اتفاق می افتد؟ پیری و سالخوردگی امری اجتناب ناپذیر و غیرقابل برگشت است. امروزه پیشرفت های پزشکی،اجتماعی،اقتصادی سبب افزایش امید به زندگی و کاهش مرگ و میر گردیده و در نتیجه روز به روز بر تعداد سالمندان جهان افزوده می شود. می توانید این تحقیق رشته پزشکی را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 760,000 ریال
شناسه محصول : 2010448
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 40
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 276 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق پزشکی با عنوان اصول مراقبت از سالمندان (فایل word)

چکیده

آیا می دانید چگونه پیر می شویم؟ چگونه سالمندی اتفاق می افتد؟ به راستی تعریف پیری چیست؟ آیا ظهور و بروز پیری در همه اعضاء بدن انسان به طور همزمان اتفاق می افتد؟  پیری وسالخوردگی امری اجتناب ناپذیر و غیرقابل برگشت است. امروزه پیشرفت های پزشکی،اجتماعی،اقتصادی سبب افزایش امید به زندگی و کاهش مرگ و میر گردیده و در نتیجه روز به روز بر تعداد سالمندان جهان افزوده می شود. می توانید این تحقیق رشته پزشکی را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

پیری وسالخوردگی امری اجتناب ناپذیر و غیرقابل برگشت است. امروزه پیشرفت های پزشکی،اجتماعی،اقتصادی سبب افزایش امید به زندگی و کاهش مرگ و میر گردیده و در نتیجه روز به روز بر تعداد سالمندان جهان افزوده می شود. بر اساس تعریف سازمان جهانی بهداشت  سالمند به گروه سنی 60 سال به بالا اطلاق می شود. در حال حاضر حدود 600ميليون نفر از جمعيت جهان را سالمندان تشكيل مي‌دهند كه اين رقم تا سال 2025 به يك‌ميليارد و دويست‌هزار نفر مي‌رسد. به اين ترتيب سالمندان 21درصد از كل جمعيت جهان را تشکیل خواهند داد. در كشور ما نيز بر طبق سرشماري سال 1385، تعداد سالمندان برابر با 5ميليون و 119هزار نفر يعني 3/7درصد جمعيت كل كشور بوده است كه تا سال 2050 ميلادي تعداد آنها به بيش از 25ميليون نفر خواهد شد، يعني يك‌چهارم جمعيت آن زمان ايران. پیری اجتناب ناپذیر است اما بسیاری از مشکلات و بیماری های سالخوردگی با اصلاح شیوه زندگی قابل پیشگیری است. این بخشی است که باید به افراد جامعه و همچنین سالمندان آموزش داد اما بخشی از مشکلات سالمندی نیز از حیطه اختیار خود سالمند خارج است و به جامعه ای که سالمند در آن زندگی می کند برمی گردد. به عنوان مثال وجود متخصص طب سالمندی ، خدمات پاراکلینیک، وجود مرکزی که همه خدمات مورد نظر در آن، یکجا جمع باشد، وجود سیستم ارایه خدمات درمانی در منزل، وجود مراکز بستری طولانی مدت ویژه سالمندان و در نهایت وجود بیمه های درمانی مکفی که درمان های تخصصی را هم در برگیرد اما سالمند بتواند از عهده مخارج آن برآید، برای زندگی مطلوب در دوران سالمندی لازم است. بنابر این  لازم است  همه افراد با یادگیری شیوه زندگی سالم طوری زندگی کنند که در آینده سالمندانی سالم باشند ، زیرا  تجربه های سالمندان روشنگر راه جوانان است. یکی از نکات اساسی در حفظ سلامت سالمندان توجه به تغذیه ایشان است ،بسیاری از سالمندان دچار سوء تغذیه هستند.

فهرست مطالب

فهرست   3

اصول مراقبت از سالمندان در خانه      5

مفاهیم اولیه:         6

سالمند كيست؟       6

تغییرات اجتماعی   7

خانواده    7

دوستان   7

تغییرات شغلی       8

تغییرات روانی شخصیتی     11

بهداشت فردی سالمندان:       11

مشکلات شایع  در دوران سالمندی :     15

بیماریهای شایع دوران سالمندی   :       16

شايع ترين اختلال روحي سالمندان       17

روش هاي درمان مشكلات روحي سالمندان         19

توصيه ها جهت رفاه حال سالمندان       20

سالمندانی که عمر بیشتری می کنند دارای خصوصیات زیر می باشند :           22

سلامت دوران سالمندی با تغذیه مناسب 23

بهداشت روانی سالمندان       25

زندگی گذشته        25

سازگاری با تغییرات            26

حمایت جامعه و دولت          26

مشارکت اجتماعی سالمندان:   26

سخن آخر 30

تغذيه      31

نوع تغذيه در دوره سالمندي بسيار مهم است زيرا :           31

با يك برنامه غذايي صحيح ، ميتوان خطر ابتلا به اين بيماريها را كاهش داد .    31

ميزان انرژي مورد نياز سالمندان :       32

ميزان پروتئين مورد نياز سالمندان :     32

ميزان مايعات مورد نياز سالمندان:       32

ويتامينهاي گروه B 32

ويتامين D            33

ويتامين C            33

ويتامين E            33

مواد معدني :        34

تمرینات گرم کننده  39

تمرینات استقامتی : 39

منابع:     40

 

 

 

 

 

 


Keywords: مراقبت از سالمندان پیری
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. همچنین این در گرایش های: کلیه گرایش ها، می تواند کاربرد داشته باشد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links