دانلود تحقیق پزشکی با عنوان اوتیسم و علایم آن (فایل word)

اوتیسم چیست؟ علایم آن کدام است؟ می توانید این تحقیق رشته پزشکی را به صورت فایل word دانلود نمایید. اوتیسم اختلالی عصب-رشدی است که در سه سال اول زندگی بروز می‌کند و مادام العمر است، شاخصه‌ی اصلی آن نقص در ارتباط و تعاملات اجتماعی و بروز رفتارهای کلیشه‌ای و خزانه‌ی رفتاری، حرکتی و… محدود می‌باشد. اوتیسم بر روی درک افراد از دنیا و تعاملاتشان با افراد اثر می‌گذارد. می توانید این تحقیق رشته پزشکی را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 435,000 ریال
شناسه محصول : 2010301
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 9
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 56 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق پزشکی با عنوان اوتیسم و علایم آن (فایل word)

چکیده

اتیسم اختلالی عصب-رشدی است که در سه سال اول زندگی بروز می‌کند و مادام العمر است، شاخصه‌ی اصلی آن نقص در ارتباط و تعاملات اجتماعی و بروز رفتارهای کلیشه‌ای و خزانه‌ی رفتاری، حرکتی و… محدود می‌باشد. اتیسم بر روی درک افراد از دنیا و تعاملاتشان با افراد اثر می‌گذارد. اتیسم بیماری نیست و درمان دارویی قطعی نیز ندارد، اما با توانبخشی فرد دارای اتیسم می‌تواند مهارت کسب کرده و زندگی مستقلی داشته باشند و همچنین نبوغ خاصی را از خود نشان دهد. می توانید این تحقیق رشته پزشکی را به صورت فایل word دانلود نمایید.

واژه طیف

“اتیسم”، “اختلال از هم پاشیدگی دوران کودکی ”، “اختلال دوران رشد”که به نوع دیگری تشخیص داده نشده است، ۴ اختلالی هستند که در دسته بندی های جدید علمی همگی تحت عنوان “اختلالات طیف اتیسم  ” شناخته و تشخیص داده می شوند و با همدیگر ادغام شده اند.انواع تشخیص هایی را دربر می‌گیرید که از لحاظ شدت علائم اختلال با یکدیگر متفاوت هستند و در سه سطح کلی (سطح نیازمند حمایت، سطح نیازمند حمایت زیاد، سطح نیازمند حمایت بسیار زیاد) جای میگیرند. در مورد دلیل این تغییرات در دسته بندی و نام‌گذاری این اختلال دلایل زیادی وجود دارد. طیف شدن اختلالات قبلی، پیچیدگی تشخیص دادن اتیسم را کاهش می دهد و کار تشخیص و ارائه ی خدمات به این کودکان را ساده تر می کند. اتیسم بودن به صورت های متفاوتی در رفتار های فرد دارای اتیسم نمایان می‌شود . بعضی از افراد دارای اتیسم، مشکلات همراه دیگری نیز از جمله کم‌توانی ذهنی، اختلال یکپارچگی حسی، اختلال بیش‌فعالی و نقص توجه، صرع و مشکلات گوارشی دارند؛ که به معنای این است که این افراد نیازمند سطوح حمایتی مختلفی هستند.

فهرست مطالب

·         واژه طیف

·         علت اتیسم چیست؟

·         شیوع اختلال طیف اتیسم

·         علائم اتیسم

·         اختلال در عملکرد اجتماعی

·         اختلال ارتباطی

·         اختلال شناختی

·         اختلال رفتاری

·         مشکلاتی که در ارتباط دریافتی

·         ارتباط بیانی و اتیسم

·         تشخیص اتیسم چگونه است؟

·         محدودیت در علاقه مندی به بازی ها و فعالیت ها

·         ارتباطات کلامی و غیر کلامی

·         تعاملات و روابط اجتماعی


Keywords: اوتیسم
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. همچنین این در گرایش های: روانشناسی ‌بالینی، می تواند کاربرد داشته باشد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]