دانلود پاورپوینت تحقیق علوم تربیتی با عنوان آشنایی با اصول و مهارتهای مشاوره تحصیلی

این تحقیق رشته علوم تربیتی به بررسی آشنایی با اصول و مهارتهای مشاوره تحصیلی می پردازد. یکی از مشاوره هایی که می تواند کمک شایانی به افراد کند که بهترین زندگی و آینده را برای خود رقم بزنند مشاور تحصیلی است. زمانی که فرد برای حل مشکلات خود به مشاور تحصیلی مراجعه می‌کند، مشاور تمام اطلاعات لازم را برای افزایش موفقیت تحصیلی در اختیارش قرار خواهد داد. افراد با توجه به راهکارها و پیشنهادهایی که یک مشاوره تحصیلی به آنها می‌دهد می‌تواند راحت‌تر تصمیم بگیرند و موفقیت خود را تضمین کنند. می توانید این تحقیق رشته علوم تربیتی را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.
قیمت : 380,000 ریال
شناسه محصول : 2009932
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 54
نوع فایل های ضمیمه : powerpoint
حجم فایل : 6 Mb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : پاورپوینت تحقیق علوم تربیتی با عنوان آشنایی با اصول و مهارتهای مشاوره تحصیلی

چکیده

تعریف مشاوره تحصیلی: یکی از انواع مشاوره بر اساس موضوعی که مورد مشورت قرار می گیرد و عبارت است از: مجموعه فعالیت های یاورانه، علمی، منظم و سازمان یافته که بدان وسیله به دانش آموزان و دانش پژوهان در زمینه شناسایی و انتخاب واحدهای درسی و رشته تحصیلی مناسب، شناسایی مسائل و مشکلات حوزه درسی  و رفع آنها، ارتقاء مهارتهای تحصیلی و ... یاری می رساند. می توانید این تحقیق رشته علوم تربیتی را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.

فراشناخت و مشاوره تحصیلی

Metacognition واژه‌ای است که به صورت «شناختنِ شناختن» و یا « دانستنِ دانستن» تعریف شده است. تاملی که انسان بر روی فرایندهای ذهنی خود می‌کند، و اندیشیدن درباره تفکر را فراشناخت می‌نامند. این مفهوم از مفاهیم نظریه ذهن به شمار می‌آید، که به صورت عمومی دارای دو مولفه است: یکی دانش درباره شناخت، و دیگری قاعده بخشیدن به شناخت.

مقایسه ی روش های سنتی و راه حل محور در مشاوره ی مدرسه

·         در دیدگاه سنتی بیشتر بر ضعفها و کمبود های دانش آموز تمرکز می شود در حالی که در راه حل محور بر توانمندی ها و نقاط قوت دانش اموز تاکید می شود.

·         در دیدگاه سنتی بیشتر دانش آموزران به صورت  مقوله تشخیصی در بیماری های روانی مشخص می کنند مثل ADHD ، اختلال سلوک و... اما در راه حل مدار دانش آموز به عنوان فردی است دارای مشکل

·         در دیدگاه سنتی بیشتر برخصلت های پایدار و علل اصلی مشکلات مراجع تمرکز می شود اما مشاور راه حل محور برای پی بردن به راه حل نقشی جستجو گرانه ایفا می کند

·         در دیدگاه سنتی مشاور کارشناس است اما در راه حل محور مراجع کارشناس است

·         در دیدگاه سنتی درباره طول مدت مشاوره ، دیدگاهی آزاد و نامحدود حاکم است اما در راه حل محور زمان محدود و کوتاه است.

کاربرد مشاوره ی راه حل محور به صورت فردی و گروهی برای دانش آموزان

·         تدوین و تنظیم دقیق تر هدف

·         تعیین اهداف دقیق، ملموس و قابل اندازه گیری

·         پرسش های معجزه آسا

·         برجسته کردن توانایی ها و استعدادها

·         ستایش کردن

·         درنظر داشتن تغییرات

·         برجسته کردن موارد استثنایی

فهرست مطالب

·         تعریف مشاوره تحصیلی

·         تاریخچه مشاوره تحصیلی

·         قابلیت های فنی و تخصصی مشاور تحصیلی

·         فراشناخت و مشاوره تحصیلی
مقایسه ی روش های سنتی و راه حل محور در مشاوره ی مدرسه

·         کاربرد مشاوره ی راه حل محور به صورت فردی و گروهی برای دانش آموزان

·         مراحل تغییر رفتار

·         دسته بندی مراجعان تحصیلی

·         چگونه مطالعه کنم؟

Keywords: مشاوره تحصیلی
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. همچنین این در گرایش های: روانشناسی‌ عمومی، می تواند کاربرد داشته باشد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]