اهمیت کیفیت ترجمه تخصصی متون و مقالات حسابداری

امروزه یکی از راه های انتقال دانش، ترجمه متون و مقالات زبان اصلی با بالاترین کیفیت و انتقال مفاهیم و واژگان کلیدی منابع اصلی به زبان بومی است. دانش حسابداری با کاربرد گسترده و زیربنایی در امور اقتصادی، نیز از این مباحث مستثنی نیست و حتی اهمیت بیشتری نیز دارد. تدوین مقررات و اصول حسابداری و حسابرسی، قوانین مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده در کنار قوانین اقتصادی بازار پول و قوانین بازار سرمایه همواره نیازمند انطباق با کشورهای دیگر و استفاده از پیشرفت های علمی آنهاست. حسابداری در توسعه بازار سرمایه نقش بنیادین دارد. بسیاری از محققین از مقالات و منابع انگلیسی در تدوین مقالات و مطالعه قوانین و روابط موجود استفاده می کنند. بنابراین ترجمه تخصصی حسابداری با کیفیت بالا و انتقال دانش کشورهای دیگر در این زمینه مساله ای حائز اهمیت است.

ترجمه دقیق مفاهیم حسابداری و معادلسازی آنها با واژگان کاربردی فارسی و مطابقت آنها با قوانین تجاری و بازرگانی داخلی، مساله ای است که نباید نادیده گرفته شود. به عنوان مثال ترجمه تخصصی واژگان مالیاتی و دامنه کاربرد آنها  در کشورهای مختلف، حائز اهمیت فروانی می باشد؛ زیرا مبنای قانون گذاری و اصول حساربداری تدوین شده شرکتها، ممکن است تفاوت های قابل توجهی داشته باشند. از سوی دیگر قوانین مربوط به حاکمیت شرکتی و اصول اداره شرکتها در کشورهای مختلف متفاوت است و مترجم باید در ترجمه تخصصی حسابداری، این تفاوت ها را در نظر داشته باشد. بنابراین تسلط مترجم به مفاهیم حسابداری و قوانین و مقررات داخلی و واژگان کاربردی آنها و آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات حسابداری در زبان مبدا، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

ذکراین نکته ضروری است که ترجمه تخصصی متون حسابداری تنها شامل تسلط مترجم به مفاهیم نیست، بلکه درک مفهومی و توانایی ایجاد ارتباط بین اصول و قوانین حسابداری و واژگان ترجمه شده نیز اهمیت دارد. استخراج مفاهیم مورد نظر می تواند راهنمای خوبی برای تدوین قوانین جدید یا درک روابط بالقوه جدید بین متغیرهای خرد و کلان اقتصادی باشد. بسیاری از متون تخصصی حسابداری، به روابط موجود و بالقوه بین متغیرهای خرد و کلان اقتصادی اشاره می کنند. توانایی و تسلط مترجم در استنباط درست روابط و بیان آنها به صورت عبارات و قوانین اقتصادی و حسابداری نیز یکی از دیگر از شرایط الزامی ارتقا کیفیت ترجمه تخصصی متون تخصصی حسابداری است.

بنابراین می توان به صورت خلاصه بیان کرد که علاوه بر تسلط مترجم به دانش ترجمه عمومی، تسلط به مفاهیم و واژگان حسابداری، آشنایی و تسلط نسبی بر قوانین حسابداری و اقتصادی و بازرگانی داخلی و  آشنایی نسبی با اصطلاحات و قوانین حسابداری و اقتصادی خارجی، جز امتیازات رقابتی مترجمین، در ترجمه با کیفیت متون تخصصی حسابداری است.

گروه مترجمان حسابداری پویان پیشرو در ارائه خدمات ترجمه تخصصی حسابداری

پروتال پویان جهت ارائه خدمات ترجمه تخصصی حسابداری اقدام به تشکیل گروه مترجمان حسابداری نموده و از طریق برگزاری آزمون مترجمی، مترجمان مجرب رشته حسابداری را به مجموعه خود افزوده و از دانش و تبحر همکاران دانش آموخته رشته حسابداری در جهت انجام ترجمه متون تخصصی رشته حسابداری بهره می جوید. همکارانی مسلط به حوزه های حسابداری و حسابرسی با پورتال پویان همکاری می نمایند. استفاده از مترجمان رشته حسابداری برای ترجمه متون تخصصی حسابداری باعث می شود که مفاهیم علمی در حین ترجمه به درستی انتقال پیدا کند؛ به این دلیل که مترجم مفاهیم را درک و سپس اقدام به ترجمه می نماید.

ثبت سفارش آنلاین ترجمه تخصصی حسابداری

از طریق وبسایت پویان امکان ارسال سفارش ترجمه به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری وجود دارد. جهت ارسال سفارش ترجمه متون تخصصی حسابداری کافی است ابتدا عضو پورتال پویان شوید و سپس از طریق صفحه کاری خود، سفارش ترجمه را ثبت نمایید. جهت توضیحات بیشتر لطفا بخش راهنمای ارسال سفارش ترجمه را مشاهده نمایید.

با مراجعه به بخش تخمین زمان و هزینه ترجمه میتوانید هزینه ترجمه متون تخصصی حسابداری را مشاهده فرمایید.

گارانتی سفارشات ترجمه

کلیه سفارشات ترجمه متون تخصصی حسابداری با ضمانت انجام شد. کلیه سفارشات ترجمه پیش از ارسال به مشتری مورد ارزیابی قرار می گیرند اما با توجه به اینکه کار ترجمه یک کار کیفی است، در صورت درخواست مشتری برای بازبینی ترجمه، درخواست ایشان با توجه به سطح ترجمه انتخابی(پلن خوب یا عالی) به طور کامل توسط پورتال پویان مورد بررسی قرار می گیرد.

امکان پرداخت قسطی هزینه های بالای پنجاه هزار تومان اعم از هزینه ترجمه یا ویرایش مقاله در پورتال پویان فراهم شده است.

تعداد بازدید : 2047


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید