Skip Navigation Links

کامپیوتر

هم اکنون در عصری زندگی می کنیم که دسترسی به اطلاعات دقیق مناسب و به هنگام از اهمیت به سزایی برخوردار است. بدون تردید زمان حاضر را می توان عصر انقلاب اطلاعات نامید. در عصر حاضر ادعا می شود که هر چند سال دانش بشری دو برابر می شود بدیهی است که این امر بدون استفاده از امکانات رایانه ای و ارتباط مناسب از طریق شبکه های اطلاع رسانی امکان پذیر نیست. در دنیای امروز علوم و صنایع گوناگون به طور شگفت انگیز به رایانه وابسته است. شاید درمیان رشته های فنی و حرفه ای بسیاری از دانش آموزان بیشتر از دبیران خود با کامپیوتر و عملکرد آن آشنا باشند. رشته کامپیوتر از وسیع ترین رشته هایی است که تعدد قابلیت ها و علومی که به صورت شگفت انگیزی به رایانه وابسته است هر روز افق های جدیدی را در اختیار کاربران و فعالین این رشته در سراسر جهان قرار می دهد. شما در کنار تحصیل در هنرستان فنی و حرفه ای می توانید با مبانی کامپیوتر، مبانی برنامه سازی، نرم افزارهای کاربران متداول، زبان های برنامه سازی تحت ویندوز مانند ویژوال بیسیک، پاسکال، بیسیک، بانک های اطلاعاتی و برنامه سازی تجاری با استفاده از نرم افزار Access، تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم های کامپیوتری، زبان تخصصی با آشنایی با اصطلاحات تخصص رایانه، طراحی مدارات منطقی پایه سخت افزار و تکنولوژی رایانه، شبکه های کامپیوتری آشنا شوید.

دانش آموزان هنرستانی رشته کامپیوتر در مقطع کاردانی پیوسته (فوق دیپلم) می توانند در یکی از دانشگاه های دولتی (آموزشکده های فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی)، دانشگاه های آزاد (سما) و یا در مراکز علمی کاربردی در گرایش های نرم افزار، سخت افزار و فناوری اطلاعات (IT) ادامه تحصیل دهند. دانش آموزان هنرستانی می توانند پس از گذراندن دوره کاردانی و کارشناسی در دوره ارشد و دکتری در دانشگاه های معتبری همچون دانشگاه تهران، شریف و امیرکبیر ادامه تحصیل دهند. و از این حیث هیچگونه محدودیتی برای هنرستانی ها وجود ندارد.

هم اکنون کامپیوتر در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای در سه رشته زیر وجود دارد:

- نرم افزار کامپیوتر

- سخت افزار کامپیوتر

- فن آوری اطلاعات و ارتباطات


تعداد بازدید : 3168


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ارسال سفارش ترجمه جدید

ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ارسال سفارش ویرایش مقاله جدید

ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید
آگهی و نیازمندی تخصصی
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
البرز - نظرآباد - میدان شهدا - خیابان شهدای شمالی - کتاب فروشی پیام نور - روبروری کوچه شهید ترکیان
02144271488
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com