مدیریت جهانگردی

معرفی رشته مدیریت جهانگردی

امروزه صنعت گردشگری به یکی از سودآورترین صنایع با ارزش افزوده بسیار بالا تبدیل شده است. صنعت گردشگری باعث رونق واحدهای تولیدی و خدمات وابسته به خود می شود. صنعت گردشگری موتور محرک هتلداری، حمل و نقل، صنایع دستی، صنایع غذایی و بسیاری از صنایع و خدمات دیگر است. علاوه بر رونق اقتصادی صنعت گردشگری باعث توسعه و تبادل فرهنگی نیز خواهد شد. متاسفانه سهم ایران از صنعت توریسم بسیار ناچیز است و این در حالی است که جاذبه های منحصر بفرد و ممتاز بسیاری در ایران وجود دارد. فارغ از سیاست های بین المللی در قبال ایران، ضعف های بسیاری در داخل ایران برای جذب گردشگر وجود دارد. مدیریت ضعیف، عدم ایجاد زیرساخت ها وعدم اطلاع از بایدها و نبایدهای صنعت گردشگری که امروز تبدیل به علمی جهانی شده، شاغلین این بخش و همچنین گردشگران داخلی و خارجی را می آزارد و سهم اندک ما را رقم می زند.

هدف اصلی در آموزش رشته مدیریت جهانگردی تربیت کارشناسان و مدیران جهانگردی است که با بهره گیری از روش های علمی به صورت عملی باعث افزایش سهم ایران از صنعت گردشگری شوند.

پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) تلاش می کند تا با فراهم نمودن محیطی پویا به تبادل علوم مربوط به مدیریت گردشگری کمک نماید.


تعداد بازدید : 24747


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید