Skip Navigation Links

صنایع دستی

صنایع دستی، هنرها و صنایع ظریفه ای هستند که در طول سده های متمادی باحفظ ریشه ها و سنت های اصیل رشد کرده و مراحل شکا گیری خود را می گذرانند. هنرهایی که عمدتا در پیوند با اعتقاد و بینش، اندیشه و فرهنگ، آداب و رسوم و سنن، محیط زیست و زندگی مردم سرزمین ما شکل گرفته و به ما رسیده اند که بار شناخت و تحویل شایسته و متعالی آن به آیندگان بر دوش ماست. به منظور حفظ و احیا و اشاعه صنایع دستی و هنرهای سنتی در جهت تداوم و تکمیل دوره کارشناسی رشته صنایع دستی و به منظور تخصصی تر کردن این هنرها، دوره کارشناسی ارشد آن طراحی گردیده است. در دوره کارشناسی ارشد صنایع دستی، دانشجویان ضمن آشنایی با مبانی عملی و نظری صنایع دستی و هنرهای سنتی، نقش و توانایی های زیر را به دست خواهند آورد:

- احیا و نوزایی هنرهای سنتی و صنایع دستی به منظور اشاعه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی و اسلامی

- کسب توانایی لازم در اجرای مراحل مختلف تولید آثار هنری

- توانایی بررسی و تجزیه و تحلیل هنرهای سنتی و مطابقت آن با هنرهای سنتی سایر کشورها

- توانایی در همکاری با واحدهای دولتی و خصوصی نظیر سازمان های فرهنگی و هنری مانند سازمان میراث فرهنگی، سازمان صنایع دستی، دانشگاه ها و ...

حفظ و احیا و اشاعه صنایع دستی و هنرهای سنتی، ارتقاء کیفیت آثار هنرهای سنتی، اشاعه فرهنگ و هنر سنتی ایرانی و اسلامی و ایجاد زمینه مطالعاتی و تحقیقاتی به منظور بررسی همه جانبه این هنر ضرورت و اهمیت دوره کارشناسی ارشد صنایع دستی را نشان می دهد.

دوره کارشناسی ارشد صنایع دستی دارای دو گرایش عمده طراحی و تولید و پژوهش سنتی می باشد.


تعداد بازدید : 1905


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید