Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > زبان های خارجی > زبان و ادبيات ژاپنی

زبان و ادبيات ژاپنی

در رشته زبان و ادبيات ژاپنی، دانشجویان ضمن آشنايي با مجموعه انديشه ها و باورهاي ژاپني ها و همچنين فرهنگ و تمدن جامعه ژاپن، نحوه نوشتن خاص اين زبان و مكالمه و دستور زبان ژاپني  را ياد مي گيرند. همچنین دانشجويان رشته زبان و ادبيات ژاپنی با تاريخ ادبيات قديم و ادبيات معاصر ژاپن آشنا شده، آثار نويسندگان نامدار و  شاعران بزرگ ژاپن را به صورت واحد هاي درسي مي گذرانند.

براي اولين بار زبان ژاپني در سال 1366 شمسي به صورت زبان دوم در دانشكده زبانها و ادبيات خارجي دانشگاه تهران تدريس شد. پس از گذشت چند سال براي اولين بار در سال 1373 شمسي اين دانشكده رسماً اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي رشته زبان و ادبیات ژاپنی کرد و در مهرماه سال 1387 اولين دوره دانشجويان كارشناسي ارشد در زمينه آموزش زبان ژاپني وارد دانشگاه شدند.

هدف از رشته زبان و ادبيات ژاپنی، کسب مهارت‌هاى چهارگانه (درک مطلب - حرف زدن - خواندن و نوشتن) زبان ژاپنى و آشنائى با ادبيات اين زبان و کمک به شکوفائى استعداد و ذوق ادبى دانشجويان است.  دانشجویان رشته زبان و ادبيات ژاپنی می‌توانند علاوه بر معرفی ادب و فرهنگ ایران به جوامع دیگر در رسانه‌های همگانی به نقد و بررسی و ارائه آثار نویسندگان ژاپنی بپردازند.


تعداد بازدید : 5413


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید