Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاها

مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاها

رشته مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاها

رشته مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاها یکی از رشته های دپارتمان فنی و مهندسی می باشد. رشته مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاها در ادامه مختصرا معرفی شده است.

 بررسی مشخصات جغرافیایی و جمعیتی کشور مبین این موضوع است که بخش قابا توجه ای از جمعیت کشور در روستاهای بزرگ و کوچک زندگی می نمایند. روستاها و تمرکز یکنواخت مردم در این بخش ها طبعا امکان خدمات رسانی را با دشواری روبرو می نماید و برای انجام پروژه های عمرانی در زمینه های مختلف از جمله راه سازی، انجام طرح های جامع روستایی و ارائه طرح های معماری مطلوب، مناسب با شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشور، ساخت ساختمان های مقاوم و مناسب (مسکونی، مراکز پزشکی درمانی، فرهنگی و… ) جمع آوری و انتقال و توزیع آب، اجرای چاه و اصلاح قنوات، راه اندازی ماشین آلات و… نیاز به افراد متخصص در رشته های مختلف می باشد.

دلیل اصلی تاسیس رشته مهندسی تکنولوژی روستاها نیز آن است که فارغ التحصیلان این دوره بعد از آشنایی کلی با مباحث عمومی دروس مهندسی، در حد نیاز روستاها در مسائلی مانند معماری روستاها و طرح های جامع روستایی، مسائل عمرانی (ایجاد ساختمان های مقاوم و به سازی ساختمان ها )، راه سازی و جمع آوری و انتقال آب و استفاده از روش ها و ماشین آلات مناسب در امور كشاورزی تبحر پیدا کنند. براي انجام پروژه هاي عمراني در زمينه هاي مختلف از جمله راه سازي، انجام طرح هاي جامع روستايي و ارائه طرح هاي معماري مطلوب، مناسب با شرايط اقليمي نقاط مختلف كشور، ساخت ساختمان هاي مقاوم و مناسب (مسكوني، مراكز پزشكي درماني، فرهنگي و…) جمع آوري و انتقال و توزيع آب، اجراي چاه و اصلاح قنوات، راه اندازي ماشين آلات و… نياز جدی به همکاری مهندسان تکنولوژی آبادانی روستاها، وجود دارد.


تعداد بازدید : 8559


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید