دانلود تحقیق مهندسی شیمی با عنوان تاثیر مایعات یونی بر هیدرات های گازی (فایل powerpoint)

در این مقاله به بررسی ساختار مایعات یونی، مزایا و ویژگی‌های مایعات یونی، خواص مایعات یونی، تاثیر مایعات یونی بر هیدرات های گازی و ... می پردازیم. می توانید این تحقیق مهندسی شیمی را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.
قیمت : 520,000 ریال
شناسه محصول : 2010598
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 50
نوع فایل های ضمیمه : powerpoint
حجم فایل : 9 Mb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق مهندسی شیمی با عنوان تاثیر مایعات یونی بر هیدرات های گازی (فایل powerpoint)

چکیده

در این مقاله به بررسی ساختار مایعات یونی، مزایا و ویژگی‌های مایعات یونی، خواص مایعات یونی، تاثیر مایعات یونی بر هیدرات های گازی و ... می پردازیم. می توانید این تحقیق مهندسی شیمی را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.

مقدمه

ﻫﻴﺪﺭﺍﺕ ﻫﺎﻱ ﮔﺎﺯﻱ ﺗﺮﻛﻴﺒﺎﺕ ﺟﺎﻣﺪ ﻛﺮﻳﺴﺘﺎﻟﻲ ﺷﺒﻴﻪ ﻳﺦ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﺍﺯ ﺗﺮﻛﻴﺐ ﺁﺏ ﻭ ﮔﺎﺯ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ. ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺻﻮﺭﺕ ﻛﻪ ﻣﻮﻟﻜﻮﻝ ﻫﺎﻱ ﮔﺎﺯ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﻮﻟﻜﻮﻝ ﻫﺎﻱ ﻣﻬﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﺣﻔﺮﺍﺕ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﺷﺒﻜﻪ ﺍﻱ ﺳﻪ ﺑﻌﺪﻱ ﻛﻪ ﻣﻮﻟﻜﻮﻝ ﻫﺎﻱ ﺁﺏ ﻳﺎ ﺑﻪ ﻋﺒﺎﺭﺗﻲ ﻣﻮﻟﻜﻠﻮﻝ ﻫﺎﻱ ﻣﻴﺰﺑﺎﻥ ﺑﻪ ﻭﺳﻴﻠﻪ ﭘﻴﻮﻧﺪ ﻫﻴﺪﺭﻭژﻧﻲ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﻣﻲ ﺩﻫﻨﺪ، ﻣﺤﺒﻮﺱ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ. ﺍﻳﻦ ﻣﻮﻟﻜﻮﻝ ﻫﺎﻱ ﺣﺒﺲ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﻋﺚ ﭘﺎﻳﺪﺍﺭﻱ ﺷﺒﻜﻪ ﻣﻮﻟﻜﻮﻝ ﻫﺎﻱ ﻣﻴﺰﺑﺎﻥ ﻣﻲﺷﻮﻧﺪ. ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﻧﻮﻉ ﻣﻮﻟﻜﻮﻝ ﻫﺎﻱ ﻣﻬﻤﺎﻥ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻫﺎﻱ ﻣﺘﻔﺎﻭﺗﻲ ﺑﺮﺍﻱ ﻫﻴﺪﺭﺍﺕ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ.

مایعات یونی

مایعات یونی ترکیباتی هستند که در چند سال اخیر انقلابی در مراکز تحقیقاتی و صنایع شیمیایی به پا کرده‌اند.  این ترکیبات جزء مواد شیمیایی سبز هستند.  به عنوان حلال، نقش بسیار مهمی در کاهش استفاده از ترکیبات خطرناک، سمی و آسیب زننده به محیط زیست، دارا می‌باشند. مایعات یونی می‌توانند جایگزین بسیاری از حلال‌های معمول در صنایع دارویی باشند.

چالش های استفاده از مایعات یونی

هزینه زیاد مایعات یونی

مشکل مربوط به تولید مایعات یونی می باشد در تولید مایعات یونی موضوعات زیست محیطی را نیز باید مورد توجه قرار داد زیرا به تعداد زیادی از مواد آلی فرار جهت تهیه این ترکیبات نیاز است.

عدم دسترسی کامل به داده های فیزیکی و شیمیایی از دیگر چالش های به کارگیری مایعات یونی می باشد در حال حاضر بیشتر داده های قابل دسترس مربوط به خواص فیزیکی مانند ویسکوزیته و دانسیته و تغییرات فازی می باشد و در مورد خواص میکروسکوپیک مایعات یونی اطلاعات بسیار کمی موجود است.

از دیگر موانع موجود بر سر راه بکارگیری مایعات یونی در مقیاس بزرگ, ویسکوزیته زیاد آنها است.ویسکوزیته مایعات یونی بیشتر از حلال های آلی و آب است که این موضوع موجب کاهش سرعت بیشتر واکنش های آلی و همچنین کاهش سرعت نفوذ اجزا می شود.


Keywords: مایعات یونی هیدرات های گازی
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. همچنین این در گرایش های: کلیه گرایش ها، می تواند کاربرد داشته باشد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links