دانلود تحقیق مهندسی کشاورزی با عنوان آفات گیاهی (فایل word)

در این تحقیق به بررسی پژمردگی باکتریائی سیب زمینی، ساق سیاه وپوسیدگی نرم، بیماری باکتریایی سرطان مو یا طوقه، بیماری اتشک سیب و گلابی، بيماری خوشه صمغی گندم و شانکر باکتریایی درختان میوه هسته دار می پردازیم. می توانید این تحقیق رشته کشاورزی را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 385,000 ریال
شناسه محصول : 2010562
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 10
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 446 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق مهندسی کشاورزی با عنوان آفات گیاهی (فایل word)

چکیده

در این تحقیق به بررسی پژمردگی باکتریائی سیب زمینی، ساق سیاه وپوسیدگی نرم، بیماری باکتریایی سرطان مو یا طوقه، بیماری اتشک سیب و گلابی و بيماري خوشه صمغي گندم می پردازیم. می توانید این تحقیق رشته کشاورزی را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

پژمردگی باکتریایی یا پوسیدگی قهوه ای، مهم ترین و خطرناک ترین بیماری باکتریایی سیب زمینی در نواحی گرم دنیاست .

علائم بیماری: علائم این بیماری به صورت پژمردگی و سبز خشک شدن کل بوته ظاهر می شود. گاهی در اندامهای هوایی هیچگونه علائمی دیده نمی شود ولی در غده ها آثار بیماری به صورت سیاه شدن آوندها مشاهده می گردد. چنانچه غده آلوده برش داده شود ترشحات باکتری به صورت قطرات سفید رنگی از آوندها خارج می شوند. غالباﹰ در ناحیه چشم غده ها مواد چسبنده ای خارج می شود که باعث چسبیدن خاک به محل آلودگی می شود. عامل بیماری زا در گیاهان گوجه فرنگی، توتون و بادمجان نیز ایجاد بیماری می کند.

عامل بیماری: عامل بیماری باکتری Ralstonia solanacearum  می باشد. عامل بیماری زا در غده های آلوده سیب زمینی و علف های هرز مزرعه سیب زمینی زمستان گذرانی می کند. باکتری عامل بیماری گرم منفی ، میله ای شکل ، بعضی از استرین ها تاژکدار قطبی ، نیترات را احیا کرده است .

مبارزه:

الف) کاشت بذر سالم در زمینهای غیر آلوده

ب) برقراری تناوب زراعی 5 ساله با استفاده ازگیاهان غیر میزبان

ج) مبارزه با علفهای هرز مزارع سیب زمینی 

 


Keywords: بیماری اتشک بيماری خوشه صمغی گندم پژمردگی باکتریائی سیب زمینی آفات گیاهی
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links