دانلود تحقیق مهندسی کشاورزی با عنوان کرم خوشه خوار انگور (power point)

بزرگترین آفت انگور می باشد. بیشترین خسارت در موستان های آذربایجان غربی، زنجان، قزوین و تهران می باشد. می توانید این تحقیق رشته کشاورزی را به صورت power point دانلود نمایید.
قیمت : 545,000 ریال
شناسه محصول : 2010557
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار: 1391
تعداد صفحات فارسي : 31
نوع فایل های ضمیمه : power point
حجم فایل : 1 Mb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق مهندسی کشاورزی با عنوان کرم خوشه خوار انگور (power point)

چکیده

بزرگترین آفت انگور می باشد. بیشترین خسارت در موستان های آذربایجان غربی، زنجان، قزوین و تهران می باشد. می توانید این تحقیق رشته کشاورزی را به صورت power point دانلود نمایید.

مقدمه

این آفت در مناطق سردسیر سه نسل در سال و در مناطق معتدله و گرمسیر چهار نسل در سال دارد. دوره جنینی 10-8 روز ، دوره لاروی 18-17 و 4 سن لاروی دارد ، شفیرگی 8-7 روز و دوره رشد و نمو و نشو و نمو برای یک نسل 36-32 روز می باشد. اين حشره زمستان را به صورت لارو سن آخر (لارو كامل) داخل پيله در پناهگاه هاي طبيعي (زير پوستكها و برگ هاي ريخته شده در سطح خاك) سپري ميكند. اوايل بهار تبديل به شفيره شده و 10-15 روز بعد، حشرة كامل نسل اول همزمان با باز شدن جوانههاي برگي از پوستة شفيرگي خارج ميشود. پروانة بالغ پس از تغذيه از شهد و شبنم و جفتگيري، بر روي بند خوشه و حبه و گاهي روي حبههاي تازه تشكيل شدة انگور تخم ريزي ميكنداز این تخم ها بسته به درجه حرارت پس از یك هفته تا ده روز لارو ها یا كرمینه هایی كه اندازه آنها به حدود 2 میلی متر می رسد خارج میشوند. لاروهای نوزاد وارد خوشه های گل شده و با تنیدن تارهایی به شكل تار عنكبوت و در هم فشردن غنچه ها از آنها تغذیه می نمایند . لارو ها در زیر پوست درختان و یا زیر گیاهان خشگ و پوسیده سطح زمین و یا در همان محل تغذیه در داخل پیله سفید رنگ پنبه ای مانند به شكلی در می ایند كه به آنها شفیره می گویند . حدود یك هفته بعد از شفیره ها كه اندازه آنها كمی از یك سانتی متر كوچكتر است پروانه ها ظاهر شده و تخم ریزی جدید شروع می شود . لارو ها ی به وجود آمده از این تخم های جدید از این غورها تغذیه می كنن . این لارو ها نیز پس از گذشت حدود سه هفته تبدیل به شفیره می گردنند .

Keywords: کرم خوشه خوار انگور
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links