دانلود تحقیق هنر با عنوان نقش هنر در بهبود زندگی انسان (فایل word)

در این تحقیق به بررسی هنر درمانی، چگونگی خلق آثار هنری، كودكان و هنر، بررسی تأثیر هنر بر درمان و بهبود بیماریها می پردازیم. می توانید این تحقیق رشته هنر را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 385,000 ریال
شناسه محصول : 2010439
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار: 1396
تعداد صفحات فارسي : 10
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 56 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق هنر با عنوان نقش هنر در بهبود زندگی انسان (فایل word)

چکیده

در این تحقیق به بررسی هنر درمانی، چگونگی خلق آثار هنری، كودكان و هنر، بررسی تأثیر هنر بر درمان و بهبود بیماریها می پردازیم. می توانید این تحقیق رشته هنر را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

همواره و عادتا واژه هنر تداعي زيبايي و جمال مي نمايد به گونه اي که همه مفهوم هنر در بناي وجيه کلمه زيبا و زيبايي يک جا خلا صه شده و توسعه زيبايي، همه مفهوم هنر را فرا مي گيرد. گويي که هنر در واقع مترادف کلمه زيبايي است به نظر مي رسد که اگر اين واقعيت نيز حقيقت داشته باشد خلقت و آفرينش سراسر همه هنر خداوند است زيرا خداوند جميل است و جز جمال خلق نمي کند.

بنابراين در تعريف اختصاري کلمه هنر مي توان گفت: هنر ما در زيبايي و زيبايي مولود، در هنر است. در رابطه با واژه تربيت مي توان بيان نمود که جريان هدفدار و آگاهانه اي است براي شکوفا کردن و به فعليت درآوردن استعدادهاي دروني انسان و بروز آن، فطرتي که بشر براساس آن آفريده شده است شناخت موضوع تربيت انسان و زمينه هاي رشد و شکوفايي او از جمله مقدمات است براي رسيدن به مقصد که همانا تحول انسان مي باشد که بدون شناخت دقيق از زمينه و استعدادهاي او موفقيتي در امر پرورش حاصل نخواهد شد.

انسان همه وقايع را از طريق حواس پنجگانه خود برحسب تکرار و عادت دريافت مي کند و در حقيقت همه چيز را با چشم و گوش سرمي گيرد و درحالي که همه اينها دريافت واقعيات است و نه الزاما ادراک حقايق. ادراک حقايق علا وه بر حواس خامسه، بايد که با گوش و چشم سر نيز پردازش شود تا انسان معناي زلال حقيقت حق را استدراک نمايد. هنر نوعي رستگاري است که ما را از خواستن يعني نوعي درد و رنج، آزادي مي بخشد. به کلامي از بتهوون در بيان نقش هنر در تربيت و کارکردهاي آن مي پردازيم که مي گويد:«هنر من بايد براي سعادت بيچارگان اختصاص يابد.»

Keywords: هنر آثار هنری هنر درمانی آرامش انسان
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]