دانلود تحقیق آماده فلسفه با عنوان استدلال و روش های آن (فایل word)

عنوان این تحقیق که به آن پرداخته‌ایم انواع استدلال است و این مباحث بیشتر مربوط به منطق است بنابراین تعریف صحیح در مباحث منطقی بیشتر از هر علم دیگری ضرورت دارد خاصه‌انکه تعبیرات منطقی در بسیاری از علوم بکار می‌آید مخصوصاً در فلسفه اسلامی که بدون داشتن تصور و تعریفی دقیق فهم آثار فلسفی میسر نیست. استدلال فرآیندی است که فرد طی آن با بررسی دلایل و حکمهایی که ارائه می‌کنند به نتیجه گیری ها و استنباط هایی دست پیدا می‌کند. می توانید این تحقیق رشته فلسفه را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 390,000 ریال
شناسه محصول : 2010310
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 11
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 75 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق آماده فلسفه با عنوان استدلال و روش های آن (فایل word)

چکیده

استدلال فرآیندی است که فرد طی آن با بررسی دلایل و حکمهایی که ارائه می‌کنند به نتیجه گیریها و استنباطهایی دست پیدا می‌کند. به عبارت دیگر استدلال جریانی است که ذهن بوسیله آن از تصدیقات به دلیل تصدیقات نظری پی می‌برد یا از آنچه نمی‌داند، علم حاصل می‌کند.می توانید این تحقیق رشته فلسفه را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

عنوان این تحقیق که به آن پرداخته‌ایم انواع استدلال است و این مباحث بیشتر مربوط به منطق است بنابراین تعریف صحیح در مباحث منطقی بیشتر از هر علم دیگری ضرورت دارد خاصه‌انکه تعبیرات منطقی در بسیاری از علوم بکار می‌آید مخصوصاً در فلسفة اسلامی که بدون داشتن تصور و تعریفی دقیق فهم آثار فلسفی میسر نیست. از تعریف دیگر همة کتابهایی که متضمن یک دورة فلسفه است با منطق آغاز می‌شود. بنابراین هر کس بخواهد در زمینة فلسفه به وقوف کامل دست یابد باید از فضل منطق بی‌بهره نباشد و دست کم معنی اصطلاحات منطقی را بداند. در این تحقیق سعی کردم ابتدا تعریفی مختصر از این اصطلاحات ارائه کرده و کاربرد آنها را تا حد مجال شرح دهم بسیاری از اصطلاحاتی که توضیح داده‌ام در دایره المعارف دارای معانی متعدد دیگری هم است اما من آنچه را که در منطق بکار می‌رود و معنی منطقی آنرا را آورده‌ام. همین ضرورت باعث شد که من حداقل برای فهم و یادگیری خودم این موضوع را انتخاب کنم.

اهمیت استدلال

شیوه استدلال درست در زندگی انسان اهمیت فزاینده‌ای دارد. علاوه بر تاثیری که در روند پیشرفت علم بجا می‌گذارد در زندگی فردی و روزمره افراد نیز دارای تاثیرات بسیار عمیق است. استدلال نادرست افراد اغلب مشکلات و نتیجه گیریهای نادرستی را برای آنها بوجود می‌آورد که ممکن است به خدشه‌دار شدن روابط ، باورهای ذهنی غلط و حتی ناراحتی روحی و روانی منجر شود. امروزه روانشناسان بر این باورند که برخی از بیماریهای روانی انسان ریشه در باورها و استدلالها و شناختهای نادرست افراد دارد. به استدلالهای نادرست یک فرد افسرده توجه کنید.

فهرست مطالب

·         مقدمه

·         روانشناسی استدلال

·         روش استقرائی

·         روش قیاسی

·         روش تمثیلی

·         اهمیت استدلال

·         کمک به رشد استدلال

·         انواع استدلال

·         نتیجه

·         منابع


Keywords: استدلال روانشناسی استدلال روش قیاسی روش استقرائی
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]