دانلود تحقیق الهیات با عنوان اسرار آفرینش و عالم طبيعت در قرآن (فایل word)

قرآن مجيد در آيات متعددی از مسائل مربوط به قوانين آفرينش و عالم طبيعت و کرات آسمانی و امثال آن ها سخن گفته است. در این تحقیق به بررسی اسرار آفرینش در قرآن می پردازیم. می توانید این تحقیق رشته الهیات را به صورت فایل word دانلود نمایید.
قیمت : 460,000 ریال
شناسه محصول : 2010308
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 26
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل : 61 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : تحقیق الهیات با عنوان اسرار آفرینش و عالم طبيعت در قرآن (فایل word)

چکیده

قرآن مجيد در آيات متعددی از مسائل مربوط به قوانين آفرينش و عالم طبيعت و کرات آسمانی و امثال آن ها سخن گفته است. در این تحقیق به بررسی اسرار آفرینش در قرآن می پردازیم. می توانید این تحقیق رشته الهیات را به صورت فایل word دانلود نمایید.

مقدمه

قرآن مجيد در آيات متعددي از مسائل مربوط به قوانين آفرينش و عالم طبيعت و کرات آسماني و امثال آن ها سخن گفته است. قرآن در عصري از اين حقايق و اسرار، پرده برداشته است که راهي به اين گونه مسائل و مطالب نبود و کسي نمي توانست به اين حقايق پي برد، مگر از راه وحي و اخبار غيبي. البته در آن تاريخ از دانشمندان يوناني و غيريوناني عده معدودي بودند که بر قسمتي از اسرار آفرينش دست يافته بودند و بر پاره اي از اين دقايق علمي آگاهي داشتند ولي جزيرة العرب از اين مسائل کاملاً به دور و بي اطلاع بود و در آن منطقه از اين حقايق خبري نبود.

اما قسمتي از حقايق علمي که قرآن از آن ها پرده برداشته است و بيش تر علوم و دانش هايي که اين کتاب آسماني از چهارده قرن پيش براي بشر آورده است، آن چنان مهم و دقيق است که آن روز، نه در يونان و نه در ساير جاها کسي از آن ها مطلع نبود، بلکه پس از قرن ها با پيشرفت و ازدياد علوم اين دانستني ها و اسرار کشف گرديد.

نکته قابل توجه اين که: آيات علمي قرآن در عين بيان حقيقت هميشه راه حزم و احتياط را در پيش گرفته، مطالبي را که قابل درک و فهم آن دوران بود، به وضوح و صراحت بازگو نموده ولي مطالبي که قابل درک مردم آن عصر نبود، به اجمال و اشاره برگزار شده و درک و فهم کامل آن را به مردم اعصار آينده که با تجهيزات و ابزار فني پيشرفته و اکتشافات و پيشرفت هاي علمي نائل خواهند شد، محول نموده است.

فهرست مطالب

·         مقدمه

·         قانون توازن در قرآن

·         قانون تلقيح در قرآن

·         قانون زوجيت در قرآن

·         حرکت زمين در قرآن

·         قاره هاي ناشناخته در قرآن

·         کرويت زمين در قرآن

·         رواياتي مربوط به کرويت زمين

·         توسعه و گسترش زمين

·         راز آفرينش كوه‏ها و نهرها

·         مسأله چرخ لنگر در قرآن

·         قرآن و زوجيت در موجودات

·         زوجيت در جهان گياهان

·         زوجيت عمومى در همه موجودات جهان

·         تاريكى شب، مولود چيست؟

·         نتيجه گیری

·         پی‌نوشت‌ها

·         منبع


Keywords: اسرار آفرینش قرآن زمین قانون زوجیت
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]