دانلود پاورپوینت تحقیق علوم جغرافیا با عنوان کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)

در يك مكان مشخص چه چيزي وجود دارد؟ اين اولين سئوالي است كه در يك سيستم GIS قادر به جواب گويي به آن مي باشد. يك مكان مي تواند به طرق مختلفي در سيستم تعريف شود. مثلاً با نام مكان، كدمشخصات جغرافيايي (طول و عرض جغرافيايي). می توانید این تحقیق علوم جغرافیا را به صورت پاورپویت دانلود نمایید.
قیمت : 620,000 ریال
شناسه محصول : 2010083
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 20
نوع فایل های ضمیمه : powerpoint
حجم فایل : 2 Mb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : پاورپوینت تحقیق علوم جغرافیا با عنوان کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)

چکیده

سامانه اطلاعات جغرافیایی یا جی‌آی‌اس (به انگلیسی: Geographic Information System - GIS) یک سامانه اطلاعاتی «معمولاً رایانه‌ای» است که به تولید، پردازش، تحلیل، و مدیریت اطلاعات جغرافیایی می‌پردازد. به عبارت دیگر "GIS" یک سامانه رایانه‌ای برای مدیریت و واکاوی اطلاعات جغرافیایی بوده که توانایی گردآوری، ذخیره، واکاوی و نمایش اطلاعات جغرافیایی را دارد. هدف نهایی یک سامانه اطلاعات جغرافیایی، پشتیبانی برای تصمیم‌گیری‌های پایه‌گذاری‌شده بر پایه داده‌های جغرافیایی می‌باشد و عملکرد اساسی آن بدست آوردن اطلاعاتی است که از ترکیب لایه‌های متفاوت داده‌ها با روش‌های مختلف و با دیدگاه‌های گوناگون بدست می‌آیند. همچنین از نقشه های رقومی شده دستی میتوان برای لایه های gis بهره برد. می توانید این تحقیق علوم جغرافیا را به صورت پاورپویت دانلود نمایید.

مقدمه

سيستم اطلاعات جغرافيايي يا GISیک سیستم کامپیوتری برای مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات مکانی بوده که قابلیت جمع اوری وذخیره و نمایش اطلاعات جغرافیایی را دارد. GISيك سيستم رايانه اي است كه امكان دسترسي و كاربري همزمان از چند موضوع را به دست مي دهد. اين سيستم مي تواند با روي هم انداختن  (Overlay)نقشه هايي با موضوعات مختلف از يك منطقه، امكان بررسي همه جانبه آن منطقه را موجب سازد. اين سيستم ها قادر هستند عمليات مختلف فضايي، ارتباطي، پردازش و مديريت داده ها را انجام دهند. چنين ويژگي هايي موجب شده است  GIS به عنوان ابزاري كه توانايي تصميم گيري را افزايش مي دهد، شناخته شود. امروزه  GIS در زمينه هاي مختلف تكنولوژيكي، صنعتي، زيست محيطي، جغرافيايي، اقتصادي، اجتماعي و هزاران موضوع ديگر به كمك بشرشتافته و به كمك آن بشر توانسته در هزينه و از آن مهم تر زمان، صرفه جويي چشمگيري نمايد. در واقع تمام سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي نوعي نمادسازي رايانه اي از برخي جنبه هاي جهان واقعي اند. GIS ديد ساده اي از جهان واقعي ارائه مي دهد كه به آن مدل كي گويند. مدل همان تلفيق داده هاست كه وسيله اي براي درك سيستم هايي به شمار مي آيد كه در شرايطي ديگر، پيچيدگي يا مقياس مكاني آن خارج از درك ذهني ما قرار دارد. با توجه به مسائل طرح شده توانايي سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي عبارتست از :

انجام عمليات فضايي

در يك سيستم اطلاعات جغرافيايي امكان تحليل همگاني و فضايي  عوارض و روابط ميان آنها،بر اساس مختصات جغرافيايي وجود دارد.

ارتباط و پيوند انواع اطلاعات

در يك سيستم اطلاعات جغرافيايي امكان پيوند ميان مجموعه هاي گوناگوني از اطلاعات جغرافيايي با اهداف مختلف تحليلي وجود دارد.

فهرست مطالب

مقدمه

GIS چیست؟

الگو

پايگاه GIS شهري

تهيه بانك اطلاعات مكاني

تهيه نقشه هاي موضوعي شهري دقيق

هدايت و برنامه ريزي توسعه شهري

مديريت بحران شهري

مكان يابي براي توسعه

مدلسازي مديريت شهري

دلا‌یل استفاده از GIS

 

 

Keywords: سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. همچنین این در گرایش های: نرم افزار، می تواند کاربرد داشته باشد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]