دانلود پاورپوینت تحقیق رشته تربیت بدنی با عنوان پینگ پنگ (نوع بازی)

اگر که از ورزش پینگ پنگ و نوع بازی آن بی اطلاع هستید این تحقیق رشته تربیت بدنی به شما کمک می‌کند که اطلاعات لازم را جهت یک شروع قوی و حرفه ای را در این ورزش داشته باشید. تنیس روی میز یا پینگ پنگ ورزشی پرجنب و جوش و پر تحرک است که روی میز انجام می شود. این بازی مهیج و سرگرم کننده پیشینه ای تاریخی دارد. افراد در این بازی با استفاده از یک راکت و توپ به صورت انفرادی و گروهی بازی می کنند. با تهیه ابزار این بازی و دانستن قوانین بازی که در ادامه به آن ها می پردازیم می توانید، یک بازی مهیج را تجربه کنید. می توانید این تحقیق رشته تربیت بدنی را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.
قیمت : 270,000 ریال
شناسه محصول : 2009933
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 10
نوع فایل های ضمیمه : powerpoint
حجم فایل : 724 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : پاورپوینت تحقیق رشته تربیت بدنی با عنوان پینگ پنگ (نوع بازی)

چکیده

تنیس روی میز یا پینگ پنگ ورزشی پرجنب و جوش و پر تحرک است که روی میز انجام می شود. این بازی مهیج و سرگرم کننده پیشینه ای تاریخی دارد. افراد در این بازی با استفاده از یک راکت و توپ به صورت انفرادی و گروهی بازی می کنند. با تهیه ابزار این بازی و دانستن قوانین بازی که در ادامه به آن ها می پردازیم می توانید، یک بازی مهیج را تجربه کنید. پینگ پنگ، علاوه بر یک بازی دوستانه در سطح قهرمانی نیز مطرح است. این بازی به توانایی بالا و دقیق، تکنیک، عمل و عکس العمل فوری، قدرت و سرعت، هماهنگی و انعطاف پذیری بالا و چابکی نیاز دارد. در این نوشته از سایت بازیزا به معرفی بازی پینگ پنگ و قوانین آن می پردازیم، همراه ما باشید. می توانید این تحقیق رشته تربیت بدنی را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.

مقدمه

پینگ پنگ به عنوان یک سرگرمی اجتماعی و ساده در اواخر قرن نوزدهم در انگلستان مطرح شده است. این بازی از تنیس قرون وسطایی نشات گرفته است و با نام هایی نظیر گسیما و ویف واف به شهرت می رسد.
عنوان پینگ پنگ با پیروی از صدای ایجاد شده از برخورد توپ با میز و راکت با پوست بره تو خالی که در آن هنگام رایج بوده است، به وجود آمده و سپس توسط می جکس و پسرانش در سال 1900 به ثبت رسیده است.

وسایل مورد نیاز بازی پینگ پنگ میز پینگ پنگ

میز پینگ پنگ سبز رنگ است که با خطوطی به رنگ سفید خط کشی شده و به صورت مستطیل شکل و با ابعادی به طول 74/2 متر و عرض 52/1 متر است که از سطح زمین 76 سانتی متر ارتفاع دارد. این میز با توری به ارتفاع 25/1 متر و طول 183 سانتی متر به دو نیمه تقسیم شده است. سطح این میز باید کاملا صاف و یکدست باشد.

توپ: توپ بازی تنیس روی میز از جنس سلولوئید به وزن 5/2 گرم است.
راکت:جنس راکت از چوب است و رویه آن از اسفنج، لاستیک و یا ورقه ای نازک از چوب پنبه تشکیل شده است. چوب راکت باید محکم و یک دست باشد و حداقل 85 درصد تیغه راکت، باید از چوب طبیعی باشد.
لباس:برای انجام بازی پینگ پنگ به یک شلوار کوتاه، پیراهن آستین کوتاه و کفش و جوراب راحت نیاز دارید.
چگونگی شروع بازی: بعد از زدن ضربه سرویس که باید در نیمه زمین توسط فرد شروع کننده به زمین برخورد کند، ضربه های بعدی توپ باید فقط در نیمه زمین مقابل به زمین بخورد. در صورتی که توپ در زمین حریف فرود نیاید یک امتیاز به حریف اضافه می شود و در صورتی که توپ در زمین حریف قرار بگیرد و حریف نتواند توپ را به زمین مقابل هدایت کند، یک امتیاز به فردی که ضربه را زده است اضافه می شود.
ترتیب بازی در پینگ پنگ:در بازی های انفرادی زننده سرویس باید حتما یک سرویس صحیح اجرا کند و گیرنده سرویس باید یک برگشت صحیح را اجرا کند، بعد از آن مجددا بازیکن زننده سرویس باید یک برگشت صحیح را انجام داده و بازی با همین روال ادامه می یابد.

فهرست مطالب

·         مقدمه

·         وسایل مورد نیاز بازی پینگ پنگ میز پینگ پنگ

·         مقررات بازی تنیس روی میز

·         نحوه زدن سرویس درست در پینگ پنگ

·         بازی پینگ پنگ را در چه زمان هایی می توانیم متوقف کنیم؟
Keywords: تنیس روی میز ورزش
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links