دانلود پاورپوینت تحقیق مدیریت با عنوان ارزشیابی مشاغل

هدف ارزشیابی مشاغل، یافتن ارزش کار و شغل است. هر چند این ارزش در زمان و مکان تغییر می کند ولی می توان در بازه های از زمان، ارزش یک شغل را تعیین و بر این مبنا، ارزش ریالی آن را به شاغلین پرداخت کرد. مشخص شدن ارزش مشاغل ، مبنایی را برای مذاکره مزد بر مبنای واقعیات فراهم می کند. می توانید این تحقیق مدیریت را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.
قیمت : 250,000 ریال
شناسه محصول : 2009919
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 21
نوع فایل های ضمیمه : powerpoint
حجم فایل : 275 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : پاورپوینت تحقیق مدیریت با عنوان ارزشیابی مشاغل

چکیده

خروجی ارزشیابی شغل معمولاً گریدینگ مشاغل یا یک ساختار پرداخت جدید است. هدف مشخص کردن نقش ارزشیابی شغل در فرایند طراحی رتبه های شغلی یا ساختارهای پرداخت است در این راستا، چگونگی استفاده از ارزشیابی شغل، در طراحی  ساختار پرداخت و در نهایت مسئله پرداخت برابر و عادلانه مطرح خواهد شد. می توانید این تحقیق مدیریت را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.

مقدمه

هدف ارزشیابی مشاغل، یافتن ارزش کار و شغل است. هر چند این ارزش در زمان و مکان تغییر می کند ولی می توان در بازه های از زمان، ارزش یک شغل را تعیین و بر این مبنا، ارزش ریالی آن را به شاغلین پرداخت کرد. مشخص شدن ارزش مشاغل ، مبنایی را برای مذاکره مزد بر مبنای واقعیات فراهم می کند. مزد متأثر از فشارهای مختلفی است و در برهه ای از زمان ممکن است ارزش یک مزد نسبت به مزد دیگر تغییر کند و نوسان داشته باشد؛ از این رو سیستم ارزشیابی مشاغل باید به طور ادواری، هر سه سال، در سازمان ها بازنگری شود.

معمولاً ارزشیابی شغل مشخص میکند که پول به چه عواملی تخصیص می یابد و از این جهت می تواند بهره وری منابع انسانی را هدایت کند. وقتی مهارت خاصی در یک شغل امتیاز بالاتری می گیرد به این معناست که ارزش بیشتری برای سازمان دارد و در تحقق استراتژی های سازمان اساسی تر است. البته باید خاطر نشان ساخت که ارزشیابی مشاغل و حقوق و دستمزد یک موضوع واحد نیستند. ارزشیابی شغل اهمیت و ارزش شغل را تعیین می کند ولی به این معنا نیست که به شاغل دقیقاً به اندازه ارزش شغلش پرداخت می شود. سیستم حقوق و دستمزد علاوه بر ارزشیابی شغل از عوامل دیگری تأثیر می پذیرد. بنابراین ارزشیابی مشاغل، مسئله تعیین حقوق و دستمزد بر اثر رقابت را حل نمی کند و همچنین مذاکرات دسته جمعی برای تعیین دستمزدها را منتفی نمی سازد؛ ولی ارزش شغل یک فرد نسبت به دیگری را در زمان و مکان مشخص تعیین و از این رو به احساس برابری درونی در پرداخت ها کمک می کند.
فهرست مطالب

·         مقدمه

·         تعریف ارزشیابی شغل

·         اهمیت ارزش شغل

·         مفروضات اساسی در ارزشیابی شغل

·         قانون عرضه – تقاضا

·         هزینه زندگی

·         قدرت پرداخت شرکت

·         کارایی

Keywords: ارزشیابی مشاغل
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links