دانلود پاورپوینت تحقیق مکانیک با عنوان برج خنک کننده نیروگاهی

برج خنک‌کننده یا برج خنک‌کن، وسیله‌ای برای دفع حرارت زاید آب مورد استفاده در چگالنده، به طریق تبادل حرارتی با هوا است. برج‌های خنک‌کن معمولاً با تبخیر آب، حرارت ایجاد شده را دفع کرده و آب را تا دمای حباب مرطوب هوا پایین می‌آورند. می توانید این تحقیق رشته مهندسی مکانیک را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.
قیمت : 800,000 ریال
شناسه محصول : 2009790
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار: 1395
تعداد صفحات فارسي : 21
نوع فایل های ضمیمه : powerpoint
حجم فایل : 2 Mb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : پاورپوینت تحقیق مکانیک با عنوان برج خنک کننده نیروگاهی

چکیده

برج خنک‌کننده یا برج خنک‌کن، وسیله‌ای برای دفع حرارت زاید آب مورد استفاده در چگالنده، به طریق تبادل حرارتی با هوا است. برج‌های خنک‌کن معمولاً با تبخیر آب، حرارت ایجاد شده را دفع کرده و آب را تا دمای حباب مرطوب هوا پایین می‌آورند. کاربرد برج‌های خنک‌کن به قرن نوزدهم و اختراع چگالنده برای استفاده در موتور بخار برمی‌گردد. نیروگاه‌های بخاری که بر اساس چرخه‌ی رنکین کار می‌کنند، به یک پس زننده‌ی گرما به خارج از چگالنده نیاز دارند.
در اين سيستم آب خنك كن، چرخه اي را بين چگالنده و برج خنك كن طي مي نمايد. آب خنك كن به طور مستقيم در چگالنده با بخار خروجي از توربين برخورد كرده وبا گرفتن گرماي نهان تبخيرش آن را ميعان مي كند. سپس گرماي گرفته شده را دراثر جريان طبيعي هوا در برج به هواي محيط مي دهد. می توانید این تحقیق رشته مهندسی مکانیک را به صورت پاورپوینت دانلود نمایید.

اساس کار

اساس کار تمام برج خنک کن‌ها بر مبنای ایجاد سطح تماس بیشتر بین جریان آب گرم و هوای سرد و در نتیجه تبادل حرارتی ین این دو می‌باشد. عموماً در برج خنک کن‌ها آب گرم توسط لوله‌هایی به بالای برج منتقل شده و در آنجا یا بصورت طبیعی و یا با آبفشانهایی به سمت پایین برج به جریان می‌افتد. در طول این مسیر با توجه به نوع برج به شیوه‌های مختلف با جریان هوای سرد برخورد می‌کند.

پکینگ‌ها

برای افزایش تبادل حرارتی بین جریان آب و هوا در داخل برج خنک کن از پکینگ‌ها استفاده می‌گردد که با افزایش سطح تماس جریان آب با هوا و همچنین کاهش سرعت جریان آب، در خنک سازی جریان آب نقش مؤثری دارند.  پکینگ‌ها بصورت بکه‌ای بوده و در دو نوع غشایی و اسپلاش در برج خنک کن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فهرست مطالب

·         برج خنک کن بدون فن (طبیعی)

·         برج خنک کن مرطوب

·         برج خنک کن خشک

·         مشکلات برج خنک کن‌ها

 Keywords: برج خنک کننده پکینگ‌ها
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links